Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

cus umowaZ ramienia miasta umowę dotyczącą CUŚ podpisał wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz

 

Miasto wraz z partnerami będzie realizować nowy, duży projekt „Centrum Usług Środowiskowych”. Trzech asystentów oraz pięciu opiekunów osób niesamodzielnych, a do tego rozszerzenie działalności świetlic środowiskowej i socjoterapeutycznej to tylko niektóre zadania podejmowane przez bełchatowski MOPS w ramach CUŚ. Partnerska umowa właśnie została podpisana.

 

Ponad 330 osób z terenu powiatu bełchatowskiego będzie mogło już wkrótce skorzystać z Centrum Usług Środowiskowych. Do tego partnerskiego projektu przystąpili: miasto i powiat Bełchatów, gminy Zelów oraz Rusiec, a umowę na jego realizację wszyscy partnerzy podpisali w piątek, 28 lutego.


- Chciałbym dziś pogratulować przede wszystkim bełchatowskiemu Stowarzyszeniu Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Przystań”, które jest liderem tej nowej, partnerskiej inicjatywy. Dzięki ich ciężkiej pracy i zaangażowaniu projekt Centrum Usług Środowiskowych nabiera tempa – powiedział wiceprezydent miasta Dariusz Matyśkiewicz.


Projekt skierowany jest do osób niepełnosprawnych i niesamodzielnych z powiatu bełchatowskiego. Z ramienia miasta zadania przewidziane w projekcie realizować będzie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bełchatowie. A należeć do nich będą usługi zarówno asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej, jak i opiekuńcze w miejscu zamieszkania osoby potrzebującej wsparcia. Ponadto zaplanowano rozszerzenie działalności świetlic – „Ster” i „Promyk”. Mowa tu o dodatkowych zajęciach z języków polskiego oraz angielskiego, matematyki, informatyki, a także spotkaniach sportowo-tanecznych.


- Zależy nam na tym, by oferta kierowana m.in. do mieszkańców Bełchatowa, którzy potrzebują wsparcia, była coraz lepsza, coraz bogatsza. Zawsze warto w takie inicjatywy inwestować. Chętnie angażujemy się w działania, których celem jest pomoc ludziom chorym i niesamodzielnym. „Przystań”, „Koniczynka”, Centrum Usług Społecznych to tylko niektóre z takich działań. Dziś ruszamy z kolejnym projektem – mówi wiceprezydent miasta Dariusz Matyśkiewicz.


Centrum Usług Środowiskowych na dobre wystartuje w maju i potrwa blisko 3 lata, aż do 2023 roku. Warto dodać, że przez jakiś czas CUŚ będzie się zazębiał z innym pomysłem, realizowanym w Bełchatowie już od 2018 roku, tj. Centrum Usług Społecznych.


- Oba projekty działać będą na zasadzie rozszerzenia, co oznacza, że do każdego aspektu naszej dotychczasowej działalności sukcesywnie powinniśmy włączać kolejne osoby. Taki był warunek uruchomienia CUŚ - mówi Kinga Siewierska, prezes stowarzyszenia „Przystań”.


Za zadania MOPS-u miasto zapłaci ponad 1 mln 267 tys. zł, z czego 1 mln 051 tys. zł pochodzić będzie z unijnego dofinansowania.


KZB

 

cus2W bełchatowskiej "Przystani" spotkali się wszyscy partnerzy projektu Centrum Usług Środowiskowych

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl