Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Z aplikacją BLISKO mieszkańcy są na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami w mieścieZ aplikacją BLISKO mieszkańcy są na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami w mieście

 

Wszystkie istotne informacje z miasta w jednym miejscu, a dokładnie w smartfonie? Bezpłatna aplikacja BLISKO daje taką możliwość i bełchatowianie chętnie z niej korzystają.  

 

Aplikacja BLISKO wysyła komunikaty o tym, co dzieje się w mieście, o wydarzeniach kulturalnych i sportowych, inwestycjach, a także ostrzega o zagrożeniach czy utrudnieniach na drodze. Oparta jest na systemie SISMS , który świadczy usługi zgodnie z wytycznymi GIODO, dlatego każdy użytkownik może mieć pewność, że jego numer telefonu będzie chroniony. Natomiast w przypadku rezygnacji z usługi, będzie należycie usunięty z bazy danych. Co ważne, pobranie aplikacji i późniejsze korzystanie z niej jest całkowicie bezpłatne.

 

- Informacje są przekazywane intensywnie i na bieżąco, ale też nie w sposób natrętny. Dopiero po otworzeniu aplikacji wyświetlają się powiadomienia i mamy ogląd, jakich informacji nie przeczytaliśmy. System komunikacji mobilnej BLISKO wciąż się rozwija i staje coraz bardziej przyjazny dla użytkownika - mówi Wojciech Łągwa, koordynator Zespołu Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych UM Bełchatowa.

 

Jak stać się użytkownikiem BLISKO?

 

Aby otrzymywać mobilne wiadomości:

 

1. Pobieramy aplikację z oficjalnych sklepów App Store, Google Play lub Windows Store. 

2. W wyszukiwarce wpisujemy Bełchatów lub inną interesującą nas miejscowość.

3. Aplikacja zaproponuje aktywnych nadawców z wybranego obszaru. Zaznaczamy, którzy nas interesują. Od tej pory będziemy otrzymywać powiadomienia tylko z serwisów, które wybraliśmy.

 

W każdej chwili można zmieniać interesujący nas obszar, nadawców i ich serwisy.

 

POBIERZ APLIACJĘ BLISKO

 

W Bełchatowie mieszkańcy mają do wyboru trzy serwisy tematyczne: aktualności miejskie, wydarzenia kulturalne, sportowe i turystyczne oraz zagrożenia i awarie. Oto przykładowe informacje wysyłane do użytkowników:

 

- ostrzeżenie przed zbliżająca się nawałnicą, gradobiciem lub innymi groźnymi zjawiskami pogodowymi,

- alarm o ewakuacji z powodu nadchodzącej powodzi, bieżące komunikaty na temat np. poziomu wód,

- ostrzeżenia epidemiologiczne,

- informacje o czasowych utrudnieniach np. awarie wodociągowe, remonty, objazdy i blokady dróg,

- wyłączenia prądu z dokładnością do ulicy i numeru bloku,

- informacje o nowych udogodnieniach dla mieszkańców,

- zaproszenia na imprezy oraz uroczystości organizowane przez samorząd np. mecze, jarmarki,

- terminy składania wniosków i dokumentów lub opłat,

- komunikaty związane z gospodarką odpadami,

- informacje dla turystów.

 

Co nowego?

 

Sukcesywnie przybywają nowi nadawcy i nowe możliwości wyboru tematów otrzymywanych informacji. Wśród nowości są komunikaty o jakości powietrza dowolnie wybranej stacji, komunikaty od Polskich Łowców Burz oraz informacje dla alergików (użytkownik wybiera rośliny, na których pyłki jest uczulony i otrzymuje dostosowany do siebie pakiet informacji). Nowym nadawcą jest od niedawna Komenda Powiatowa Policji, która na bieżąco przesyła komunikaty na temat zaginięć i istotnych spraw dotyczących bezpieczeństwa.

 

W aplikacji BLISKO można również włączyć powiadomienia z kanału Child Alert ( podaje komunikaty na temat poszukiwania zaginionych dzieci) czy komunikaty idące bezpośrednio z Regionalnego Systemu Ostrzegawczego, a dotyczące całego województwa.

 

Dla osób nie korzystających z BLISKO istnieje możliwość otrzymywania wiadomości multimedialnych drogą mailową lub w krótkich wiadomościach SMS. W tym celu niezbędna jest rejestracja przez formularz on-line dostępny na www.belchatow.pl.

 

AP 

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl