Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Podczas styczniowej sesji radni uchwalii plan pracy na najbliższe miesiecyPodczas styczniowej sesji radni uchwalili plan pracy na najbliższe miesiące

 

Plan pracy Rady Miejskiej w Bełchatowie na 2020 rok, niewielkie zmiany w regulaminie funkcjonowania węzła przesiadkowego przy ul. Czaplinieckiej, porozumienie z Gminą Wola Krzysztoporska w sprawie opieki oferowanej przez bełchatowską "Koniczynkę" – tymi m.in. tematami zajmowali się miejscy rajcy podczas sesji w czwartek, 30 stycznia.

 

 

Na pierwszym w nowym roku posiedzeniu Rady Miejskiej w Bełchatowie radni rozmawiali o zadaniach, którymi zajmować się będą w 2020 roku. W przyjętej uchwale w sprawie planu pracy Rady Miejskiej w Bełchatowie na 2020 rok znajdują się konkretne już terminy posiedzeń. Sesje – jak dotąd – odbywać się będą raz w miesiącu, najczęściej w ostatnim jego tygodniu. Przerwę sesyjną zaplanowano tradycyjnie na lipiec. Szczegółowy wykaz zadań i spraw, którymi radni zajmować się będą przez cały rok, został opracowany z podziałem na poszczególne miesiące.

 

Czym więc zajmować się będzie Rada Miejska w Bełchatowie w 2020 roku? W lutym miejscy rajcy przyjrzą się wieloletniemu planowi inwestycyjnemu, w marcu - m.in. sprawozdaniu z działalności Straży Miejskiej w Bełchatowie oraz kilku raportom za ubiegły rok, w tym: z przedsięwzięć z zakresu promocji miasta, współpracy z miastami partnerskimi, a także z realizacji programu przeciwdziałania narkomanii. Na kwiecień zaplanowano ocenę zasobów pomocy społecznej w oparciu o analizę lokalnej sytuacji społecznej i demograficznej oraz raport o stanie oświaty. Współpraca miasta z organizacjami pozarządowymi, miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, Rada Seniorów i Młodzieżowa Rada Miejska – te m.in. tematy przewidziano na maj. Z kolei w czerwcu radni przyglądać się będą na przykład realizacji Strategii Rozwoju Miasta oraz Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych w latach oraz realizacji programu wspierania rodziny. Na drugą połowę roku przypadają m.in. tematy związane z oświatą, społecznymi programami profilaktycznymi, miejskimi spółkami czy podatkami.

 

Na styczniowej sesji miejscy rajcy zdecydowali również, że do Środowiskowego Domu Samopomocy „Koniczynka” przyjmowani będą mogli być również mieszkańcy gminy Wola Krzysztoporska. Co ważne, zawarte porozumienie nie nakłada na miasto bezwzględnego obowiązku zapewnienia opieki mieszkańcom sąsiedniej gminy, wskazuje jedynie taką możliwość, pod warunkiem, że w bełchatowskiej „Koniczynce” znajdą się wolne miejsca.

 

Ponadto radni ponownie przyjrzeli się regulaminowi funkcjonowania bełchatowskiego węzła przesiadkowego. Należało bowiem wprowadzić w nim nieznaczne zmiany. Mowa też była o zmianach w budżecie miasta oraz „Wieloletnim planie rozwoju i modernizacji urządzeń wodno-kanalizacyjnych”, a dokładniej działaniach i zmianach w planie inwestycyjnym spółki Wod.-Kan.

 

KZB

 

Zmiany w budżecie miasta to jeden z tematów poruszanych na XVIII Sesji Rady MiejskiejZmiany w budżecie miasta to jeden z tematów poruszanych na XVIII Sesji Rady Miejskiej

 

Radni rozmawiali też o działaniach i zmianach w planie inwestycyjnym spółki Wod.-Kan.Radni rozmawiali też o działaniach i zmianach w planie inwestycyjnym spółki Wod.-Kan.

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl