Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

 Miejska Wigilia - to czas na rozmowy, życzenia i wspólne kolędowanie Miejska Wigilia - to czas na rozmowy, życzenia i wspólne kolędowanie

 

Przystrojony świątecznie stół, wspólne śpiewanie kolęd, składanie życzeń i przyjazna atmosfera – w poniedziałek, 23 grudnia odbyła się Miejska Wigilia. To już piąte takie spotkanie. Tradycyjnie zorganizowali je wspólnie prezydent Bełchatowa, dziekan dekanatu bełchatowskiego oraz druhowie z bełchatowskiej Ochotniczej Straży Pożarnej.

 
 

Świąteczne spotkania to już bełchatowska tradycja. Miejska Wigilia odbyła się po raz piąty. Jak zawsze przyjść mógł każdy – zarówno całe rodziny, jak i osoby samotne czy potrzebujące.

 

Wieczerza rozpoczęła się od życzeń, które mieszkańcom złożyła prezydent Mariola Czechowska: - Miejska Wigilia, to taki czas, kiedy możemy pobyć razem, podzielić się opłatkiem, ale też dobrym słowem. Na nadchodzący, świąteczny czas przyjmijcie życzenia spokoju, radości, szczęścia i zdrowia a w nowym roku niech pojawi się nowe światło. Dziękujemy za Waszą obecność – wiara, nadzieja i miłość – mówiła prezydent Czechowska, która podziękowała także druhom z bełchatowskiej Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy obok miasta i dziekana dekanatu bełchatowskiego, włączyli się w przygotowanie wieczerzy dla mieszkańców.

 

- Życzę państwu wszystkiego co najlepsze. To już piąta miejska wieczerza w naszym mieście. Dziękuję prezydent Marioli Czechowskiej za inicjowanie tych spotkań. Mam nadzieję, że ta tradycja będzie zachowana na długo – mówił Piotr Wysocki, Przewodniczący Rady Miejskiej w Bełchatowie.

 

Najlepsze życzenia przekazał mieszkańcom także ks. dziekan Zbigniew Zgoda: - To wyjątkowa chwila. Jesteśmy tu razem, dzielimy się  dobrym słowem – pełnym życzliwości i natchnienia. To także czas dzielenia się zwłaszcza z tymi, którzy są w potrzebie, przeżywają trudne chwile czy czują się samotni. Życzę wszystkim, aby to dzisiejsze spotkanie było znakiem tego, że jesteśmy razem i wspólnie obchodzimy narodziny Chrusta – powiedział ks. Zgoda.

 

Miejska wieczerza tradycyjnie odbyła się w centrum miasta, tym razem w pomieszczeniach Miejskiego Centrum Kultury. Na świątecznych stołach pojawiły się tradycyjne, wigilijne potrawy. – Był barszcz czerwony z uszkami, pierogi z kapustą i grzybami, ryby oraz kapusta z grochem. Każdy mógł się także napić ciepłej herbaty i tradycyjnego kompotu z suszu –  mówi Krzysztof Franczyk, naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Bełchatowie.

 

Bożonarodzeniową atmosferę dopełniły kolędy i pastorałki. Można ich było  posłuchać, ale też wspólnie pośpiewać z zespołem Promienie Bełchatowa, który wystąpił podczas spotkania.

 

>>> Fotogaleria - Miejska Wigilia 2019

 

ADA

Najlepsze życzenia mieszkańcom złożyli prezydenci i radni Najlepsze życzenia mieszkańcom złożyli prezydenci i radni

Każdy mógł skosztować tradycyjnych, świątecznych potrwa Zaproszenie na Miejską Wigilię przyjęło wielu mieszkańców

Na stołach znalazły się m.in. pierogi, kapusta z grochem, kompot z suszu Na stołach znalazły się m.in. pierogi, kapusta z grochem, kompot z suszu

Świąteczną atmosferę dopełniło wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek Świąteczną atmosferę dopełniło wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl