joombig banner rotation images

Menu

 

Do wtorku, 29 października, zamknięty będzie fragment ul. Olsztyńskiej na wysokości skrzyżowania z MazowieckąDo wtorku, 29 października, zamknięty będzie fragment ul. Olsztyńskiej na wysokości skrzyżowania z Mazowiecką

 

Na chwilowe utrudnienia w ruchu natrafić mogą kierowcy w rejonie ulic Olsztyńskiej i Mazowieckiej. Związane jest to z trwającym remontem magistrali wodociągowej. Prace w tym miejscu powinny zakończyć się we wtorek, 29 października.

 


Trwa remont magistrali wodociągowej. Prace prowadzone są odcinkowo. Obecnie pracowników spotkamy w rejonie skrzyżowania ulic Olsztyńskiej z Mazowiecką i tu właśnie kierowcy liczyć się mogą z chwilowymi, niewielkimi utrudnieniami w ruchu. Objazd prowadzi ulicami osiedla Olsztyńskiego. Wszystkie prace przebiegają zgodnie z planem, zatem już we wtorek, 29 października, ruch w tym miejscu zostanie puszczony normalnie.

 

Modernizacja głównej magistrali i kolektorów od początku prowadzona jest metodą bezwykopową. Nowoczesny rurociąg obejmie blisko 2,5-kilometrowy odcinek, z kolei zmodernizowane kolektory sanitarne rozmieszczone zostaną na długości 3 kilometrów.

 

Cały remont magistrali ma się zakończyć jeszcze w tym roku, a kosztować będzie miejską spółkę ponad 21 mln złotych. Na realizację zadania Wod.-Kan. pozyskał dotację z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości ok. 13 mln złotych. Zadanie realizowane jest w ramach projektu: „Budowa i modernizacja systemu sieci wodno-kanalizacyjnej na terenie Miasta Bełchatowa – etap II” współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.


KZB

 

Remont magistrali powinien zakończyć się jeszcze w tym rokuRemont magistrali powinien zakończyć się jeszcze w tym roku

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020