joombig banner rotation images

Menu

Jubilaci otrzymali pamiątkowe medale oraz upominki od miasta Jubilaci otrzymali pamiątkowe medale oraz upominki od miasta

 

Sześć bełchatowskich par świętowało jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego. Z okazji złotych godów małżonkowie odebrali okolicznościowe medale. Były kwiaty, gratulacje oraz życzenia, a wszystko w miłej, rodzinnej atmosferze.

 
Jubilaci w towarzystwie dzieci, wnuków i przyjaciół spotkali się w czwartek, 17 października, w Sali Ślubów Urzędu Stanu Cywilnego. Wszystkie pary w dowód uznania otrzymały pamiątkowy medal w kształcie sześcioramiennej gwiazdy, środku której z jednej strony widnieje napis „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, z drugiej zaś – dwie srebrzyste róże.


W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polski Andrzeja Dudy dekoracji dokonała prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska. – Szanowni Państwo, z okazji tak pięknego jubileuszu składam najserdeczniejsze gratulacje. Jesteście dla nas wszystkich niedoścignionym wzorem do naśladowania. Życzę Wam miłości, życzliwości ze strony najbliższych i wielu wspólnych lat w zdrowiu i szczęściu – powiedziała prezydent Mariola Czechowska.


Kierowni Urzędu Stanu Cywilnego, przypominając słowa złożonej niegdyś przez jubilatów przysięgi małżeńskiej, podkreśliła, że wszystkie pary wzorcowo wywiązały się ze ślubnej obietnicy. Zapytani o receptę na tak długie i szczęśliwe małżeństwo, zgodnie odpowiadali, że najważniejsze są wzajemny szacunek, zrozumienie, uczciwość, ale przede wszystkim kompromis. - Nie ma domu bez ułomu, raz jest z górki, raz pod górkę, ale żeby było dobrze, jeden drugiemu musi ustąpić – powiedziała pani Stanisława, jej mąż, pan Adam, dodał z uśmiechem: – Przynajmniej od czasu do czasu. - Problemy trzeba rozwiązywać, a nie od nich uciekać. Zawsze powtarzam swoim dzieciom, że nie wolno się rozchodzić, trzeba o siebie walczyć – mówiła pani Jadwiga.


Dzień swojego ślubu wspominają z rozrzewnieniem. – Mogę nie pamiętać tego, co było miesiąc temu, ale 6 kwietnia 1969 roku nigdy nie zapomnę – wspomina pan Adam. W podobnym tonie wypowiedział się pan Jan: - Pamiętam, jakby to było wczoraj. Moja przyszła żona, Jadzia, piękna, młoda, wystrojona, nic – tylko prowadzić do ołtarza.


Po toaście i wspólnym „Sto lat” był czas na kwiaty, życzenia, gratulacje i pamiątkowe fotografie.


Dostojnym jubilatom również serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych lat wypełnionych miłością, szczęściem i zdrowiem.


Małżonkowie, którzy wspólnie przeżyli minimum 50 lat, mogą złożyć w USC wniosek o przyznanie przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medalu za długoletnie pożycie małżeńskie. Następnie wnioski są przesyłane do urzędu wojewódzkiego, który po weryfikacji dokumentów przekazuje sprawę do Kancelarii Prezydenta RP. Procedura trwa od 6 do 8 miesięcy. Więcej informacji pod numerem tel. 44 733 99 33.


KZB

 

Najlepsze życzenia złozyła jubilatom także prezydent Mariola Czechowska Najlepsze życzenia złożyła jubilatom także prezydent Mariola Czechowska

Jubileusz tradycyjnie odbył się w Sali Ślubów Jubileusz tradycyjnie odbył się w Sali Ślubów, która mieści się w Dworku Olszewskich

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020