joombig banner rotation images

Menu

 

Podczas Zdrowej Niedzieli nie tylko wykonanmy badania, ale również uzyskamy porady od specjalistówPodczas Zdrowej Niedzieli nie tylko wykonanmy badania, ale również uzyskamy porady specjalistów

 

Specjalistyczne autobusy medyczne, bezpłatne badania profilaktyczne, spotkania z lekarzami różnej specjalizacji – tak zapowiada się kolejna bełchatowska Zdrowa Niedziela, na którą zapraszamy już 6 października. Do Miejskiego Centrum Kultury przyjść może każdy.


Już po raz dziesiąty bełchatowianie będą mieli szansę na profilaktyczne badania i konsultacje ze specjalistami. - Tradycyjnie na początku jesieni zachęcamy wszystkich mieszkańców - i młodszych, i starszych - do tego, by zadbali o swoje zdrowie, a Festyn Zdrowa Niedziela jest najlepszą do tego okazją – mówi Iwona Nowak, dyrektor Wydziału ds. Społecznych bełchatowskiego magistratu.


By skorzystać z miejskiej propozycji, wystarczy w pierwszą niedzielę października przyjść między godz. 15 a 19 do Miejskiego Centrum Kultury i skierować swoje kroki do wybranego specjalisty. Do dyspozycji mieszkańców będą m.in. neurolog, pulmonolog, endokrynolog, a także dietetyk oraz podolog. Czekać na nich też będą psycholog, logopeda i pedagog,  Podczas takiego spotkania możemy pytać, radzić się albo skonsultować dotychczasowe wyniki badań.


Co ważne, by skorzystać z lekarskiej konsultacji, nie potrzebne są żadne skierowania, nie trzeba się też wcześniej zapisywać. Bez zbędnych formalności dostaniemy się również do specjalistycznych busów medycznych. Na pl. Narutowicza zaparkują m.in. mammobus, dentobus i osteobus.


Podczas Zdrowej Niedzieli będzie też można profilaktycznie i - co ważne, za darmo – przebadać się. Mammografia, USG tarczycy, pojemność płuc, EKG, przesiewowe badanie wzroku i słuchu, podoskopowe badanie stóp, obliczanie wskaźnika BMI - to tylko niektóre z proponowanych badań. W specjalnie przygotowanych punktach medycznych zmierzymy ciśnienie, poziom cholesterolu i cukru we krwi Dzieci i młodzież zachęcamy też do skorzystania z dentobusa, w którym nie tylko sprawdzą zęby, ale też dowiedzą się od fachowców, jak o nie jeszcze lepiej dbać.

 

Ponadto podczas festynu będzie można oddać krew. Do ambulansu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa, który stanie na pl. Narutowicza, przyjść można w godz. 15-17. 


- Z roku na rok z propozycji bezpłatnych badań i konsultacji ze specjalistami korzysta coraz więcej mieszkańców. W poprzedniej edycji wykonano prawie 900 różnorodnych badań, a na rozmowę z lekarzem zdecydowało się 500 pacjentów. Cieszy nas to, tym bardziej że zawsze staramy się dostosować naszą propozycję do konkretnych potrzeb mieszkańców – dodaje Iwona Nowak.


KZB

 

 


.

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020