joombig banner rotation images

Menu

 

"Posprzątajmy razem las" to połączenie przyjemnego z pozytecznym"Posprzątajmy razem las" to połączenie przyjemnego z pożytecznym

 

Pierwsza miejska akcja „Posprzątajmy razem las!” już za nami. Trzeba przyznać, że bełchatowianie spisali się na medal – kilkadziesiąt worków, a w nich 350 kilogramów odpadów, segregowanych na bieżąco w trakcie terenowej gry w podchody. Po wykonanym zadaniu był czas i na ekologiczny spektakl, i ognisko z kiełbaskami.

 

 

Bełchatowianie zawsze chętnie włączają się w ogólnopolskie „Sprzątanie świata”. Nie inaczej było w tym roku. Porządkowanie lasu na sportowo odbyło się w niedzielę, 29 września. – Cieszę się, że konwencja, którą w tym roku przyjęliśmy, spodobała się mieszkańcom. Liczymy, że będziemy mogli ją powtarzać w przyszłości, a liczba uczestników z roku na rok będzie rosnąć – mówi Jakub Berłowski, wicedyrektor Wydziału Rozwoju Miasta w bełchatowskim magistracie.

 

Na linii startu, przy siedzibie „Strzelca”, stanęło 10 kilkuosobowych drużyn: Delta Warriors, K-9, Zegarki, Bąbelki, Bystrzaki, Ekipa z Sidły 5, Team – Zielone Jabłka, Jankowa Drużyna, Pantera oraz Wspaniałe. Uczestnicy wyposażeni w worki i rękawiczki wyruszyli w las, a tam nie tylko sprzątali, ale również w ramach podchodów rozwiązywali zagadki, szukali słoiczków z ekologicznymi ciekawostkami albo przemierzali trasę z zasłoniętymi oczyma. W zabawie z mnóstwem atrakcji udział brały całe rodziny.

 

- To było naprawdę dobrze spędzone popołudnie. Uważamy, że takie akcje trzeba promować, żeby coraz więcej ludzi brało w nich udział. Nie ukrywajmy, każda para rąk się przyda - mówiły panie Justyna i Ewa z Jankowej Drużyny. Z kolei Nina, Emil i Elżbieta z Drużyny z Sidły 5 podkreślali, że to również doskonała forma spędzenia czasu w rodzinnym gronie.


W sumie na wyznaczonych trasach zebrano blisko 350 kilogramów śmieci. Rekordziści wynieśli z lasu ponad 71 kilogramów różnorodnych odpadów. Co ważne, uczestnicy od razu segregowali wszystkie znalezione śmieci. Były worki na makulaturę, tworzywa sztuczne i odpady zmieszane.

 

Po akcji sprzątania lasu dzieci obejrzały spektakl pt. „Czarownica Niska Emisja”, podczas którego dowiedziały się, jak mogą jeszcze lepiej zadbać o swoje środowisko.

 

Proekologiczne spotkanie zakończyło się wręczeniem upominków i wspólnym ogniskiem z kiełbaskami. Wszyscy uczestnicy zapowiedzieli, że chętnie wezmą udział w kolejnych akcjach tego typu.

 

Przypomnijmy, że sprzątanie lasu jest częścią większego projektu pn. „EBE – Energia-Bełchatów-Ekologia”, dzięki któremu miasto włącza się do europejskiej akcji zachęcającej ludzi do zmiany negatywnych dla środowiska i zdrowia przyzwyczajeń.

 

>>> Fotorelacja z akcji "Posprzątajmy razem lasem"


KZB

 

W sprzątaniu lasu i podchodach jednocześnie udział brały całe rodzinyW sprzątaniu lasu i podchodach jednocześnie udział brały całe rodziny

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020