Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Opłaty można uiścić na indywidualne numery kont bądź w kasie urzędu Opłaty można uiścić na indywidualny rachunek bankowy bądź w kasie urzędu

 

15 września mija termin płatności za wywóz odpadów komunalnych, III raty podatku od nieruchomości, rolnego i leśnego oraz II raty podatku od środków transportowych. Do kiedy trzeba uregulować kolejne opłaty? Magistrat może ci o tym przypomnieć SMS-em lub e-mailem. Wystarczy się zapisać do miejskiego systemu powiadamiania mieszkańców o płatnościach.

 

 

Do 15 września bełchatowianie powinni uiścić opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi – za miesiące czerwiec, lipiec i sierpień. Wpłat można dokonywać na indywidualny numer rachunku bankowego lub w kasie Urzędu Miasta Bełchatowa (ul. Kościuszki 1).

Przypominamy, że dla nieruchomości zamieszkałych miesięczna stawka za osobę wynosi 8,5 zł przy zbiórce selektywnej i 17 zł w sytuacji, gdy śmieci są niesegregowane. W przypadku nieruchomości niezamieszkałych, gdzie powstają odpady komunalne, odpłatność ustalana jest na podstawie pojemności pojemnika oraz częstotliwości wywozu. Natomiast dla posesji, na których znajdują się domki letniskowe czy też inne zabudowania rekreacyjno-wypoczynkowe, naliczana jest stawka ryczałtowa.

W przypadku braku indywidualnego rachunku bankowego lub nieznajomości wysokości opłaty, należy kontaktować się z Wydziałem Zarządzania Gospodarką Odpadami Komunalnymi przy ul. Czyżewskiego 7, I piętro, pokoje nr 207, 208 i 209 lub pod nr tel. 44 733 52 57, 44 733 52 58, 44 733-52-59, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

15 września mija także termin płatności III raty podatku od nieruchomości, rolnego i leśnego w wysokości ustalonej w decyzji. Obowiązują one właścicieli nieruchomości, użytkowników wieczystych, samoistnych posiadaczy, a w niektórych przypadkach także posiadaczy zależnych nieruchomości lub ich części stanowiących własność Skarbu Państwa lub jednostki samorządu terytorialnego. Do 15 września trzeba też zapłacić II ratę podatku od środków transportowych. Obowiązuje on właścicieli autobusów oraz pojazdów, których dopuszczalna masa całkowita przekracza 3,5.

Wpłat podatków można dokonywać przelewem na indywidulany rachunek bankowy lub w kasie magistratu. Jeśli masz pytania dotyczące swoich podatków – skontaktuj się z pracownikami Wydziału Finansowego pokój nr 127 (ul. Kościuszki 1), tel. 44 733 61 27.

 

Urzędnicy przypomną o płatnościach przez sms lub e-maila

 

Aby nie zapomnieć o kolejnych płatnościach na rzecz miasta podatnicy mogą się zapisać do miejskiego systemu powiadamiania. Za pośrednictwem wiadomości sms lub e-mail pracownicy magistratu przypomną o terminie zapłaty zobowiązań, a także o powstałych zaległościach lub nadpłatach w podatkach i opłatach uiszczanych na rzecz miasta.

Podatnicy, którzy chcą otrzymywać powiadomienia sms bądź informację na e-mail powinni wypełnić i podpisać specjalne oświadczenie, które znajduje się na stronie internetowej belchatow.bip.gov.pl w zakładce Podatki i opłaty lokalne.

Podpisane oświadczenie należy  dostarczyć: osobiście do bełchatowskiego magistratu (ul. Kościuszki 1, pok. 111, 112, 129 lub Kancelaria Ogólna), pocztą (na adres: Urząd Miasta Bełchatowa Wydział Finansowy, ul. Kościuszki 1 97-400 Bełchatów) bądź za pomocą elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej e-PUAP na adres skrytki: /umbelchatow/UM lub /umbelchatow/SkrytkaESP. Co ważne, oświadczenia przesłane za pośrednictwem poczty elektronicznej e-mail nie będą akceptowane.

 

 

AD-A

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl