joombig banner rotation images

Menu

Podczas imprezy za zakończenie lata będzie można spróbować smakołyków kuchni orientalnej Podczas imprezy za zakończenie lata będzie można spróbować smakołyków kuchni orientalnej

 

Koncerty miejskich stypendystów, gry i zabawy dla dzieci, a także pokaz jogi w plenerze. Do tego strefa gastronomiczna, w której będzie można spróbować smakołyków kuchni orientalnej. To wszystko już w weekend 31 sierpnia – 1 września podczas miejskiej imprezy „Orientalny koniec lata”.

 

 

Koniec wakacji zbliża się wielkimi krokami, aby jeszcze przez chwilę poczuć letni klimat miasto przygotowało specjalne, dwudniowe wydarzenie. – Zapraszamy mieszkańców do parku przy Muzeum Regionalnym będzie można posłuchać koncertów, wspólnie się pobawić, a także zjeść oryginalne przysmaki – mówi Jakub Kołodziejczyk, zastępca dyrektora Wydziału Promocji i Turystki w bełchatowskim magistracie.

 

Pierwszy dzień, czyli 31 sierpnia upłynie pod znakiem muzyki i rodzinnej zabawy. Od godz. 16 na najmłodszych bełchatowian będą czekać gry i zabawy, wśród nich m.in. malowanie przyprawami. Chwilę później, bo od godz. 16:30 na scenie będą się prezentować miejscy stypendyści. Zaśpiewa zespół A’Vista, Weronika Kępa, Oliwia Tomecka oraz Amelia Biniecka i Oliwia Czerwińska. Na godz. 18 zaplanowany jest wspólny trening jogi, który poprowadzą Marta Bluszcz-Stępnik i Katarzyna Bluszcz. Swoich sił w jodze będzie mógł spróbować każdy chętny.

 

Na tym nie koniec. W parku będzie rozstawiona także strefa gastronomiczna. Pojawią się w niej stoiska i specjalne namioty, w których serwowane będą przysmaki kuchni orientalnej. Spróbować będzie można m.in. dań perskich, tajskich, wietnamskich, a także tureckich, indyjskich i gruzińskich. Na talerzach pojawią się: świeże japońskie sushi, indyjska aromatyczna pakora, gruzińskie chaczapuri, libański tabbouleh i wiele innych. Z pewnością nie zabraknie też zapachu orientalnych przypraw - trawy cytrynowej, imbiru i ostrego chilli czy kolendry i curry. Oprócz stoisk z jedzeniem, mają się także pojawić stoiska z naturalnymi, azjatyckimi kosmetykami.   

 

W sobotę strefa gastronomiczna będzie czynna o godz. 12 do 20, a drugiego dnia – w niedzielę, 1 września, od godz. 12 do 18.

 

AD-A

 

 

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020