joombig banner rotation images

Menu

Każdego roku rowerem na Jasną Górę pielgrzymuje kilkadziesiąt osóbKażdego roku rowerem na Jasną Górę pielgrzymuje kilkadziesiąt osób

 

Jeszcze można zapisać się na rowerową pielgrzymkę na Jasną Górę. Do tej pory na taką formę pielgrzymowania zdecydowało się około 50 bełchatowian. Pielgrzymkę, podobnie jak w latach poprzednich, patronatem objęła prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska. Chętni mogą także wziąć udział w pielgrzymce biegowej organizowanej przez Spartakus.


Pątnicy do przejechania będą mieć 82 km, a przed samym szczytem częstochowskiego sanktuarium połączą się z pieszą pielgrzymką. Organizatorem bełchatowskiej pielgrzymki rowerowej od samego początku jest Załoga Rowerowa Zgrzyt. Każdego roku do Częstochowy rowerami jedzie około osiemdziesięciu osób, choć bywały także lata, kiedy liczba pielgrzymów dochodziła do stu. - Pielgrzymowanie na rowerze bardzo silnie nas łączy. W większości uczestnikami są bełchatowianie, ale dołączają do nas także mieszkańcy całego powiatu. Kilka razy jechała z nami także grupa z Białorusi – mówi Maciej Kuszneruk ze Zgrzytu. Dużym ułatwieniem dla tegorocznych pielgrzymów będzie z pewnością fakt, że nie będą musieli wieźć na swoich dwóch kółkach namiotów i bagaży – pojadą one bowiem w towarzyszącym cyklistom samochodzie ciężarowym.


Bełchatowianie na rowerach na Jasną Górę wyruszą w sobotę, 24 sierpnia. Pojadą przez Łękińsko, Brudzice, Lgotę Wielką, Brzeźnicę i Mykanów – w sumie do pokonania będą mieć 82 km. Jak zapewniają organizatorzy, jechać będą umiarkowanym tempem, czyli ok. 15 km/h, tak by każdy z uczestników szczęśliwie dojechał do celu. W trakcie jazdy co 10-15 km planowane są krótkie odpoczynki. Przed samym szczytem rowerzyści połączą się z wchodzącą 126. bełchatowską pieszą pielgrzymką. Do Bełchatowa uczestnicy pielgrzymki rowerowej wrócą 28 sierpnia.


Wpisowe w wysokości 65 zł obejmuje 4 noclegi (w namiotach), ubezpieczenie oraz gadżety pielgrzymkowe – chustę, naklejki rowerowe oraz krzyżyk wykonany z łańcucha rowerowego. Każdy z pielgrzymów otrzyma także limitowaną kartę pocztową. Każdy, kto chce wziąć udział w pielgrzymce może się jeszcze zapisać. Zgłaszać można się do piątku, 16 sierpnia pod numerem tel. 506 217 758 (w godz. 10-14). Pielgrzymkę rowerową, podobnie jak w latach poprzednich, swoim patronatem objęła prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.


Wzorem lat ubiegłych istnieje także możliwość pobiegnięcia na Jasną Górę. Uczestnicy Spartakusowej Bełchatowskiej Pielgrzymki Biegowej wyruszą w nocy (ok. godz. 2) w poniedziałek, 26 sierpnia. Pielgrzymka będzie podzielona na odcinki (bieg sztafetowy), a cały dystans to ponad 80 km. Udział w biegu jest bezpłatny, a koszty transportu pokryje bełchatowski magistrat.

AP

 

Bełchatowianie na rowerach pielgrzymują juz od osiemnastu latBełchatowianie na rowerach pielgrzymują juz od osiemnastu lat

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020