joombig banner rotation images

Menu

Rozszerzone 500 plus otrzymało już ponad tysiąc bełchatowian Rozszerzone 500 plus otrzymało już ponad tysiąc bełchatowian

 

Bełchatowianie, którzy jeszcze nie złożyli internetowego wniosku o rozszerzone 500 plus, mogą to teraz zrobić także w formie papierowej. Dokumenty tradycyjnie przyjmują pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w siedzibie głównej, a także w punkcie przy ul. Faustyny Kowalskiej. Z wypłatą 500+ bełchatowski MOPS ruszył już dwa tygodnie temu. Przelewy trafiły do ponad tysiąca osób, kolejne czekają na zatwierdzenie.

 

 

Do bełchatowskiego MOPS-u wpłynęło już blisko 5 tys. wniosków. Do tej pory można je było składać internetowo, natomiast od sierpnia dokumenty można dostarczać także osobiście. Tylko 1 sierpnia z takiej możliwości skorzystało blisko 200 osób. Obsługa realizowana jest jednak płynnie, nie tworzą się żadne kolejki.

 

Papierowe wnioski są do pobrania ze strony internetowej MOPS-u, zamieszczamy je także w załączniku. Wypełnione trzeba złożyć w siedzibie głównej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Dąbrowskiego 2 bądź w punkcie, który mieści się przy ul. św. Faustyny Kowalskiej 9 (budynek spółki WOD.-KAN.). Dokumenty można także wysłać, na adres MOPS-u, za pośrednictwem poczty. Cały czas przyjmowane są również wnioski elektroniczne. W tym przypadku trzeba skorzystać z portalu Emp@tia, PUE ZUS bądź bankowości elektronicznej.

 

Nie ma granicznego terminu, do którego trzeba złożyć wniosek o rozszerzone 500 plus. Trzeba jednak pamiętać, że ci którzy prześlą dokumenty do końca września otrzymają wyrównanie świadczenia za lipiec i sierpień. Jeśli wniosek będzie złożony później, wypłacanie 500+ zacznie się dopiero od tego miesiąca – bez wyrównania od lipca.  

 

Zasady rządowego programu 500+ zmieniły się 1 lipca. Teraz, niezależnie od dochodu, świadczenie wypłacane jest również na pierwsze dziecko w rodzinie. Wcześniej „pierworodniakom” przysługiwało ono wyłącznie, gdy zarobki rodziny nie przekraczały 800 zł netto lub 1200 zł, kiedy wychowuje się dziecko niepełnosprawne.

 

Dzięki rozszerzeniu programu 500 plus liczba dzieci, na które można pobierać świadczenie, wzrosła w Bełchatowie o ponad połowę. Wcześniej było ich nieco ponad 5 tys., teraz jest ponad 10 tys.

 

 AD-A

Załączniki:
Download this file (SW-1.pdf)Wniosek 1 [ ]99 kB
Download this file (SW-1Z.pdf)Wniosek 2[ ]83 kB

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020