Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Zgodnie z nowym oznakowaniem kierowcy będą mogli pozostawiać swoje auta koło basenu na nie dłużej, niż 3 godzinyZgodnie z nowym oznakowaniem kierowcy będą mogli pozostawiać swoje auta koło basenu na nie dłużej, niż 3 godziny

 

Od czwartku, 11 lipca, zmienia się organizacja ruchu na parkingu wzdłuż ulicy Staszica przy basenie. Po licznych skargach mieszkańców dotyczących problemów z zaparkowaniem w tym miejscu, miasto wprowadza zakaz parkowania na dłużej niż 3 godz. Przez kilka pierwszych dni prowadzona będzie akcja informacyjna, później można spodziewać się mandatu.


Parking przy basenie w ostatnim czasie był wykorzystywany przez osoby trudniące się handlem samochodami jako samowolny autokomis. Do magistratu napływało wiele skarg mieszkańców i osób chcących np. skorzystać z pływalni na utrudnienia, a często wręcz niemożliwość zaparkowania w tym rejonie. Na problem zwracali też uwagę radni miejscy.


Aby rozwiązać tę sytuację, miasto wprowadza na parkingu zmianę organizacji ruchu. Przy obu wjazdach (od strony ul. 1 Maja i od strony ul. Staszica) ustawione zostały znaki  B-36 informujące, że przy basenie będzie można zostawić auto na maksymalnie 3 godziny. Podany czas jest nieprzypadkowy – umożliwi m.in. obejrzenie meczu piłki nożnej na pobliskim stadionie miejskim, skorzystania z pływalni czy zrobienia zakupów w znajdujących się niedaleko sklepach.


Przez najbliższych kilka dni Straż Miejska prowadzić będzie akcję informacyjną. – Będziemy regularnie patrolować teren parkingu. Jeśli stwierdzimy, że samochód stroi na nim dłużej niż dozwolone 3 godziny, zostawimy kartkę z informacją o nieprawidłowym parkowaniu. Jeśli taka sytuacja będzie się powtarzać i właściciel auta nie zastosuje się do obowiązującej organizacji ruchu, zmuszeni będziemy sięgnąć po bloczki mandatowe. Nie wykluczamy również możliwości skierowania sprawy do sądu – tłumaczy Piotr Barasiński, komendant bełchatowskiej Straży Miejskiej. Jednocześnie podkreśla, że strażnicy przede wszystkim będą informować o zmianie w zasadach parkowania wzdłuż ulicy Staszica, a mandaty i wezwania do sądu stosować będą dopiero w ostateczności – przy notorycznym łamaniu przepisów przez właścicieli samochodów.

AP

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl