Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

 

Podczas uroczystych obchodów Święta Policji funkcjonariusze odbiorą awanse oficerskiePodczas uroczystych obchodów Święta Policji funkcjonariusze odbiorą awanse oficerskie

 

Uroczysty apel i defilada poprzedzone mszą święta, a na koniec piknik rodzinny z pokazami sprzętu policyjnego, wyszkolenia psów służbowych i zatrzymania groźnego przestępcy oraz mnóstwo atrakcji dla dzieci – tak będą wyglądać bełchatowskie obchody 100-lecia powstania polskiej Policji Państwowej. Nad uroczystościami, które odbędą się w najbliższą niedzielę, 14 lipca, na placu Narutowicza patronat honorowy objęła prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.


W tym roku mija dokładnie sto lat od powstania polskiej Policji Państwowej. Dla uczczenia tej wyjątkowej rocznicy w organizowanych w Bełchatowie międzypowiatowych obchodach Święta Policji udział wezmą funkcjonariusze z pięciu powiatów (bełchatowskiego, piotrkowskiego, pajęczańskiego, radomszczańskiego i wieluńskiego), które wchodzą w skład garnizonu łódzkiego.


Uroczystość rozpocznie msza św. w kościele przy ul. Kościuszki, po której policjanci przemaszerują na plac Narutowicza. Tam złożą meldunek Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Łodzi – insp. Andrzejowi Łapińskiemu, od którego też po wciągnięciu flagi i odegraniu hymnu Rzeczypospolitej Polskiej odbiorą akta mianowania na wyższe stopnie oficerskie. Po uroczystej defiladzie przyjdzie czas na mniej oficjalne świętowanie.


O godz. 14.30 rozpocznie się profilaktyczny piknik, na którym organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji dla tych młodszych i nieco starszych – słowem dla całych rodzin. Specjalnie dla dzieci organizowane są zabawy z animatorem, malowanie buziek, konkursy i miasteczko ruchu drogowego. Nie zabraknie także baniek mydlanych i dmuchanej zjeżdżalni.


To jednak nie wszystko. Wszyscy, którzy wezmą udział w zabawie będą mogli obejrzeć kilka przygotowanych specjalnie na ten dzień pokazów – pojazdów i sprzętu policyjnego oraz innych służ mundurowych, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i wyszkolenia psów służbowych. Niedzielne popołudnie będzie też niepowtarzalną okazją do zobaczenia, jak profesjonalnie zatrzymuje się niebezpiecznego przestępcę. Podczas pikniku policjanci będą także znakować rowery.


Obchody 100-lecia powstania polskiej Policji Państwowej to także imprezy towarzyszące. W Muzeum Regionalnym dostępna jest wystawa poświęcona powołaniu do istnienia formacji, której głównym zadaniem od samego początku była troska o bezpieczeństwo nas wszystkich oraz ochrona ładu i porządku publicznego.


W związku z obchodami bełchatowska policja organizuje także zbiórkę krwi pod hasłem ,,100 litrów krwi na 100. rocznicę”. Wszyscy chętni mogą oddać krew od 15 do 19 lipca w Bełchatowskim Centrum Medycznym przy ulicy Edwardów 3a. Punkt pobrań czynny będzie w godz. 8-13.

 

AP

 

Obchody Święta Policji odbędą się 14 lipca na placu Narutowicza

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl