Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

 

Wypełnienie anonimowej ankiety dotyczącej rozwoju lokalnego zajmie tylko kilka minutWypełnienie anonimowej ankiety dotyczącej rozwoju lokalnego zajmie tylko kilka minut


Magistrat po raz kolejny stara się o dofinansowanie lokalnego rozwoju. Nowy ministerialny program daje mieszkańcom możliwość decydowania o kierunkach przemian w mieście. Swoje zdanie na temat zauważalnych problemów bełchatowianie mogą wyrazić w anonimowej ankiecie. Czas na jej wypełnienie upływa 12 lipca.

 

„Rozwój lokalny” to program przygotowany przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, a realizowany w ramach Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Beneficjentami są małe i średnie miasta, a wśród nich Bełchatów. Program ten daje szansę nie tylko na poprawę jakości życia mieszkańców, ale również lepsze dostosowanie administracji do ich prawdziwych potrzeb, zmierzające do zahamowania negatywnych trendów rozwojowych i wzmacniania zmian pozytywnych.

 

Co ważne, to właśnie mieszkańcy mogą wskazać zagadnienia, które pomogą w opracowywaniu konkretnego projektu. Na ten temat bełchatowianie wypowiedzieć się mogą w specjalnej ankiecie, na którą składa się 12 pytań, głównie zamkniętych. Dotyczą one przede wszystkim problemów i wyzwań w kontekście rozwoju miasta, w tym m.in. jakości środowiska naturalnego, kwestii migracji, starzenia się społeczeństwa, lokalnej gospodarki, problemów społecznych i socjalnych czy bezpieczeństwa mieszkańców.

 

- Zanim przystąpimy do budowania zarysu projektu, który planujemy złożyć w drugiej połowie lipca, chcielibyśmy poznać opinie mieszkańców, stąd prośba o wypełnienie krótkiej, anonimowej ankiety – mówi dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta Marcin Nowak i dodaje, że nie zajmie to dłużej niż kilka minut, pytania są proste, a odpowiedzi na nie mają nakreślić najważniejsze, odczuwalne przez mieszkańców problemy.

 

Każdy, kto chciałby się wypowiedzieć, ma na to czas do 12 lipca. Formularz ankiety pobrać można z załącznika poniżej lub bezpośrednio w Urzędzie Miasta, przy ul. Kościuszki 1, 15 (przy Straży Miejskiej) albo przy ul. Czyżewskiego 7 w godzinach pracy magistratu. Wypełnione arkusze wrzucić trzeba do ustawionych w tych trzech miejscach urn. Ankietę można też wypełnić przez internet. Formularz dostępny jest na stronie https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScbuy9oa6_Lcxv87vrynSA09ntCWW-yQBvizHLGNYhwku1R4A/viewform?vc=0&c=0&w=1  Opinie mieszkańców będą wzięte pod uwagę przy tworzeniu zarysu projektu.

 

Więcej informacji uzyskać można bezpośrednio w Wydziale Rozwoju Miasta w bełchatowskim magistracie lub pod nr tel. 44 733 51 46, 44 733 51 44.

 

KZB

Załączniki:
Download this file (Ankieta Rozwój Lokalny.pdf)Formularz ankiety[ ]421 kB

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl