Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

 

Do tej pory na realizację wszystkich projektów w ramach budżetu obywatelskiego miasto wydało blisko 4 mln 600 tys. złDo tej pory na realizację wszystkich projektów w ramach budżetu obywatelskiego miasto wydało blisko 4 mln 600 tys. zł

 

Trwa siódma edycja Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa. Do magistratu wpłynęło siedemnaście propozycji, które teraz przechodzą weryfikację. Ostateczną listę wniosków, na które głosować będą bełchatowianie poznamy 3 września. Tego, jakie projekty zrealizowane będą w 2020 roku dowiemy się 30 września, kiedy ogłoszone zostaną wyniki głosowania internetowego.


W ręce bełchatowian ponownie oddanych zostanie 1,5 mln złotych. Środki te zostaną podzielone na tzw. projekty twarde i miękkie. W tegorocznej edycji mieszkańcy złożyli 17 propozycji. Zdecydowana większość, bo aż 14 dotyczy inwestycji w różnych częściach miasta. Mowa o placach zabaw, siłowaniach zewnętrznych, strefach sportu i rekreacji czy rewitalizacji parku oraz rozbudowie monitoringu miejskiego. Wśród wniosków znalazło się też kilka zupełnie innowacyjnych, jak chociażby ustawienie w mieście butelkomatu. Wśród propozycji miękkich znajdziemy projekty artystyczne i zdrowotne.


Na projekty twarde, podobnie jak w latach ubiegłych, przeznaczonych zostanie 1,4 mln złotych, natomiast 100 tys. na projekty miękkie. - Wydzielenie części środków na projekty społeczne to doskonały pomysł. Cieszę się, że projekty prozdrowotne czy inne integrujące mieszkańców mogą również być realizowane – mówi prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.


Wszystkie złożone przez bełchatowian propozycje przechodzą obecnie weryfikację. 19 sierpnia ogłoszone zostaną jej wyniki oraz uzasadnienie dla projektów niedopuszczonych do głosowania. Zgodnie z regulaminem autorzy odrzuconych propozycji będą się mogli odwołać (pod warunkiem, że nie stało się to ze względów formalnych). Odwołanie wraz z uzasadnieniem będzie można złożyć do prezydenta Bełchatowa w ciągu pięciu dni kalendarzowych od dnia przekazania informacji weryfikacyjnej. Ostateczną listę projektów, które zostaną poddane głosowaniu poznamy 3 września.


Głosowanie ruszy 16 września. Nowością tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa jest to, że dotychczas głosowaliśmy na maksymalnie trzy projekty twarde i trzy projekty miękkie. W tegorocznej edycji głosujemy tylko na jeden projekt z kategorii zadań twardych i tylko jeden z kategorii zadań miękkich. Co konkretnie zmieni się w Bełchatowie? - dowiemy się 30 września.

 

harmonogramharmonogram

 

AP

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl