Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

 

Fundusze unijne to szansa na szybki rozwój firmyFundusze unijne to szansa na szybki rozwój firmy

 

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju rozszerzyło wachlarz dotacyjny dla firm. W harmonogramie naborów w POIR (Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój pojawiło się siedem nowych szans na zdobycie grantów. To dobra wiadomość dla firm, który dzięki unijnym dotacjom mogą realizować innowacyjne projekty.


Program Operacyjny Inteligentny Rozwój (POIR) to największy w Unii Europejskiej program na rzecz rozwoju badań i tworzenia innowacji. Jest on skierowany przede wszystkim do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz start-upów.


W większości projektów finansowanych w programie beneficjenci uczestniczą w kosztach realizacji, wnosząc tzw. wkład własny. Jak przekonuje dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta bełchatowskiego magistratu Marcin Nowak, warto skorzystać z unijnego wsparcia właśnie teraz. – To może być ostatnia szansa do skorzystania z unijnej dotacji na tak wysokim poziomie, sięgającym nawet 85 procent. Wszystko wskazuje na to, że kolejne odsłony programu będą wymagać od przedsiębiorców większego wkładu własnego – tłumaczy dyrektor Nowak.


Dofinansowanie w ramach POIR realizowane jest w formie refundacji lub zaliczki. Pierwsze wsparcie stanowi zwrot całości lub części rzeczywiście poniesionych wydatków, drugie natomiast wypłacane jest na poczet planowanych kosztów (rozliczenie następuje na podstawie dokumentów wskazujących na faktycznie i prawidłowo poniesione wydatki).


Unijne dofinansowanie w ramach programu to wsparcie przede wszystkim dla projektów związanych z pracami B+R (Badania i Rozwój). Nowością wprowadzoną przez rząd będą dwa instrumenty finansujące badania w sektorze tworzyw sztucznych. W harmonogramie nie brakuje także kredytu na innowacje technologiczne oraz grantów dla przedstawicieli biznesu i nauki chcących prowadzić wspólne prace B+R.


Wsparcie można otrzymać w ramach różnych podprogramów, m.in. szybkiej ścieżki, programów sektorowych, kredytów na innowacje technologiczne, strategicznych programów badawczych czy projektów aplikacyjnych. Szczegółowe informacje o Programie Operacyjnym Inteligentny Rozwój oraz harmonogram naborów dostępne są TUTAJ.

AP

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl