Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

 

Ruszyła wysyłka listów z informacjami o stanie naszego konta emerytalnegoZUS informuje o stanie naszego konta emerytalnego


Blisko 1,5 mln ubezpieczonych w województwa łódzkiego otrzyma listy z informacją o stanie konta ubezpieczonego w ZUS-ie. Wysyłka dokumentów już się rozpoczęła i potrwa do końca sierpnia.

 

 

W województwie łódzkim pismo z ZUS-u otrzyma ok. 1,4 mln osób, a w całym kraju będzie to ok. 20,5 mln ubezpieczonych. Przygotowano je dla każdego, kto ma na swoim koncie zapisaną choćby jedną składkę, niezależnie od jej wysokości.


Listy zawierają informację o tym, ile pieniędzy zgromadzonych zostało na naszych kontach emerytalnych do 31 grudnia 2018 roku. Dowiemy się o zwaloryzowanych składkach i kapitale początkowym. Suma ta uwzględnia tegoroczną, czerwcową waloryzację wskaźnikiem 9,2 proc. Dokument zawiera też informację o środkach zgromadzonych na subkoncie oraz składkach ZUS przekazanych do OFE. Składki za ubiegły rok rozpisane są na poszczególne miesiące.


Osoby powyżej 35 roku życia, z pisma dowiedzą się także, jaka jest prognozowana wysokość ich przyszłej emerytury. Informacja podawana jest w dwóch wariantach:
- gdyby na emeryturę przechodzili, bazując na dotychczas zgromadzonych składkach i już więcej w przyszłości nie pracowali;
- gdyby obok dotychczas odłożonych składek, uwzględnili składki przyszłe, zakładając, że w przyszłości będą odprowadzane składki w średniej wysokości dotychczasowych wpłat. To wyliczenie jest jednak czysto hipotetyczne i orientacyjne. Nie opiera się na takich zmiennych, jak wzrost wynagrodzenia i rozwój kariery zawodowej.


W liście przeczytamy również o przysługujących nam świadczeniach.


Dokumenty powinny dotrzeć do adresatów do końca sierpnia. Jednak nie wszyscy ubezpieczeni je otrzymają. Osoby, które założyły profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, wsystkie informacje znajdą na swoim profilu.

 

Blisko 1,5 mln ubezpieczonych otrzyma pismo z ZUS-uOkoło 1,4 mln ubezpieczonych z województwa łódzkiego otrzyma pismo z ZUS-u

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl