Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

 

Na scenie w parku Olszewskich wystapili gwiazdy polskiej sceny muzycznej i uzdolnieni, młodzi belchatowianieNa scenie w parku Olszewskich wystąpili: gwiazdy polskiej sceny muzycznej i uzdolnieni, młodzi belchatowianie


40. Dni Bełchatowa upłynęły pod znakiem różnorodnych koncertów, animacji i dobrej zabawy. Wśród największych gwiazd, które pojawiły się na scenie przy muzeum, były Lemon, Sound’n’Grace, Big Day czy Kordian. Nie brakowało też występów lokalnych artystów.

 

 

Dwa dni świętowania, gwiazdy obok lokalnych artystów, muzyczna różnorodność, gry, zabawy, konkursy i animacje dla dzieci, a do tego niezwykła atmosfera i wspaniała pogoda – tak opisać można w skrócie to, co działo się podczas jubileuszowych obchodów. Program był tak przemyślany, by każdy znalazł coś dla siebie.


Święto miasta to też doskonała okazja do spotkań z przyjaciółmi. Cieszymy się, że przyjęli zaproszenie i są dziś z nami goście z miast partnerskich – powiedziała prezydent Mariola Czechowska i dodała: - To piękne rozpoczęcie wakacji, a biorąc pod uwagę, że w tym roku świętujemy już 40., jubileuszowe Dni Bełchatowa, to myślę, że to czas na fantastyczną zabawę.


Pierwszego dnia dla bełchatowian wystąpili Grzegorz Ofman, Nowator i Big Day. Ze sceny płynęły więc dźwięki pop, dance, hip-hop dance i dobry polski rock. Później kontrolę na scenie przejął Kordian, pierwszy w kraju góralski zespół disco polo. Wisienką na torcie sobotniego wieczoru był występ polsko-łemkowsko-ukraińskiego zespołu Lemon. Lider grupy Igor Herbut, z koszulą z napisem Bełchatów, porwał publiczność.


W niedzielę w parku Olszewskich działo się jeszcze więcej. Na błoniach spotykały się cale rodziny. Ten dzień poświęcony były przede wszystkim mieszkańcom, ich talentom i artystycznemu zaangażowaniu, ale nie tylko. Na scenie jako pierwsza zaprezentowała się Orkiestra Dęta Bełchatów-Grocholice, a za raz po niej pojawiły się bełchatowskie przedszkolaki. Publiczność zobaczyła m.in. pokaz zumby, samby, twista i flamenco, a do tego balet i układy choreograficzne z szarfami. Przybyli na błonia wysłuchali także przygotowanych przez dzieci piosenek „Serce dla Polski”, „Kolorowe dzieci”.


Uznanie zgromadzonych pod sceną zdobyły też programy artystyczne w wykonaniu grup działających w MCK-u. Były fragmenty międzypokoleniowego koncertu „Co nam w duszy gra”, pokazy tańca towarzyskiego, współczesnego i ludowego. Na scenie spotkały się m.in. chór Pasjonata, grupa wokalna Cantabile, chóry uczniowskie: Talenciaki z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bełchatowie i Jedynki z SP nr 1, Michaliny, Etiuda i Rajka.


Po tych kolorowych, energetycznych występach bełchatowską publiczność przejęły dwa bełchatowskie zespoły. Pierwszy – Stan Wyjątkowy – zabrał wszystkich w podróż do lat 80., a drugi, czyli Thrudy – dobrze znany lokalnym miłośnikom cięższych brzmień – nie tylko przypomniał największe swoje przeboje, ale zaproponował też dwa nowe kawałki, które niewątpliwie przypadły do gustu fanów.


I wreszcie, punktualnie o godz. 20, na scenie stanęli oni – Sound’n’Grace. Kilkuosobowa grupa wokalistów i muzyków zaśpiewała nie tylko swoje największe hity „Sto”, „Na pewno” i najnowszy utwór „Dzieci Ziemi”, ale również zaprosiła na scenę dwójkę młodych bełchatowian, którzy wspólnie z gwiazdami wieczoru wykonali utwór „Dach”. Trzeba przyznać, że założyciel grupy, Kamil Mokrzycki, zaskoczył i zapewne u niejednego wywołał falę wzruszenia, wspominając, że na decyzję o założeniu chóru wpływ miał m.in. bełchatowski zespół Bełchatów Singers Gospel.


Koncerty to nie wszystko. Na 40. Dni Bełchatowa przygotowano mnóstwo atrakcji dla dzieci i ich rodziców: gry z animatorami, zabawy, konkursy z nagrodami, malowanie buziek, spotkania z postaciami z kreskówek. Niemałą frajdą dla najmłodszych było też rozstawione za sceną wesołe miasteczko.


W obchody święta miasta włączyło się również Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt, które z okazji jubileuszu zaproponowało mieszkańcom adopcję zwierzaka za 1 zł. W niedzielę, 30 czerwca, nowy dom znalazło 15 zwierzaków, wśród nich koty i kocięta, szczeniaki i psy dorosłe.

 

KZB

 

 

Więcej zdjęć z 40. Dni Bełchatowa na:

 

https://www.facebook.com/pg/belchatow/photos/?tab=album&album_id=3751503844913100

https://www.facebook.com/pg/belchatow/photos/?tab=album&album_id=3751844451545706

https://www.facebook.com/pg/belchatow/photos/?tab=album&album_id=3752210418175776

https://www.facebook.com/pg/belchatow/photos/?tab=album&album_id=3753626398034178

https://www.facebook.com/pg/belchatow/photos/?tab=album&album_id=3754334327963385

https://www.facebook.com/pg/belchatow/photos/?tab=album&album_id=3754667884596696

https://www.facebook.com/pg/belchatow/photos/?tab=album&album_id=3754990597897758

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl