Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

  Z różnych form letniego wypoczynku z miastem skorzysta blisko 200 dzieci Z różnych form letniego wypoczynku z miastem skorzysta blisko 200 dzieci

 

 

Wakacje z miastem zapowiadają się bardzo ciekawie. Kolonie, wycieczki, wyjścia na basen, ogniska, zajęcia sportowe to tylko niektóre z atrakcji zaplanowanych m.in. przez MOPS i Związek Strzelecki „Strzelec ”. 

 

 

Lato z miastem nigdy nie jest nudne. Przekonają się o tym ci, którzy skorzystają z oferty Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bełchatowie. Dwie świetlice Ośrodka Pomocy Dzieciom i Rodzinie - „Ster” i „Promyk” - jak co roku przygotowały dla najmłodszych mnóstwo wakacyjnych atrakcji. Od 1 lipca do połowy sierpnia z półkolonii skorzysta w sumie 110 najmłodszych mieszkańców. W tym czasie zaplanowano trzy turnusy, każdy po dwa tygodnie. Ponadto zarówno w lipcu, jak i sierpniu odbywać się będą zajęcia świetlicowe.

 

Z letniego wypoczynku korzystać mogą dzieci w wieku 6-16 lat, które w związku z trudną sytuacją materialną i społeczną rodziny nie mogły nigdzie wyjechać. - O tym, jak ważne jest zorganizowanie wypoczynku dla najmłodszych, przekonywać nie trzeba. Za kilka dni ruszą świetlicowe półkolonie, podczas których uczestnicy będą mogli nie tylko aktywnie, ale też bezpiecznie spędzić wakacyjny czas – mówi Iwona Nowak, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych.


W ramach miejskich półkolonii dzieci wezmą udział nie tylko w różnorodnych zajęciach stacjonarnych, ale również będą podróżowały do najciekawszych miejsc w regionie. Zaplanowano m.in. wycieczki do ZOO, Planetarium oraz Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi, Błękitnych Źródeł w Tomaszowie Mazowieckim, a także do Lawendowej Barci pod Lasem. Z bliżej położonych ośrodków młodzi bełchatowianie odwiedzą np. Wawrzkowiznę, Słok, Kopalnię KWB Bełchatów, Solpark w Kleszczowie. Poza tym wjadą wyciągiem krzesełkowym na Górę Kamieńsk, rozpalą ognisko i usmażą przy nim kiełbaski w Ośrodku Rekreacyjnym „Grobla” w Klukach czy pospacerują po Ośrodku i Szkółce Leśnej Borowiny.


Każdy dzień wypełniony będzie mnóstwem atrakcji. Wejścia na ściankę wspinaczkową i tor saneczkowy, place zabaw, a do tego gry i zabawy ruchowe, rozgrywki tenisowe, turnieje koszykówki, siatkówki i piłki nożnej, konkursy artystyczne, w tym plastyczne i piosenki kolonijnej, kąpiele, plażowanie, dyskoteki, wyjścia do kina – jak widać, półkolonie zapowiadają się bardzo ciekawie. Pomiędzy zajęciami dzieci spotykać się będą na posiłkach. W planie są wspólne śniadania i obiady, a na koniec dnia wydawane będą podwieczorki.


Ważnym elementem półkolonii organizowanych przez MOPS są zajęcia profilaktyczno-rozwojowe. Pod okiem specjalistów dzieci rozmawiać będą m.in. o uczuciach i emocjach, popracują nad poczuciem własnej wartości, asertywnością i umiejętnością rozwiązywania trudnych problemów. Nie zabraknie trudnych tematów, w tym tych dotyczących uzależnień. Na wakacje ze Sterem i Promykiem miasto przeznaczyło w sumie około 33 tys. złotych.

 

Pamiętać też trzeba, że o letni wypoczynek najmłodszych bełchatowian od lat troszczą się również bełchatowskie stowarzyszenia i parafie. Tylko w tym roku na ten cel miasto przeznaczyło ponad 46 tys. złotych. Dzięki tym środkom letni wypoczynek dla 80 dzieci zorganizują dodatkowo cztery podmioty. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Łódzkiej przez niemal cały lipiec prowadzić będzie półkolonie dla podopiecznych Świetlicy Środowiskowej „Arka”, Związek Strzelecki „Strzelec” zaprosił 10 uczestników na „Rzędkowicki szlak – obóz wędrowny z elementami wspinaczki skalnej, z kolei parafie pw. Wszystkich Świętych w Grocholicach i NMP Nieustającej Pomocy w Bełchatowie zabrały dzieci w wieku 6-16 lat na prawie dwutygodniowe kolonie do Władysławowa i Mikoszewa.


KZB

 

Do 1 lipca trwać będzie zorganizowany przez parafię Wszystkich Świętych w Grocholicach letni wypoczynek dzieci we WładysławowieDo 1 lipca trwać będzie zorganizowany przez parafię Wszystkich Świętych w Grocholicach letni wypoczynek dzieci we Władysławowie


 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl