joombig banner rotation images

Menu

 

Gwiazdą tegorocznego koncertu "Koniec szkoły na rockowo" będzie zespół ArmiaGwiazdą tegorocznego koncertu "Koniec szkoły na rockowo" będzie zespół Armia

 

Koncertem „Zakończenie szkoły na rockowo" tradycyjnie rozpoczął obchody Dni Bełchatowa. W piątek, 21 czerwca, plenerową scenę MCK PGE Gigantów Mocy opanowały zespoły prezentujące mocniejsze brzmienia - legendarna Armia i krakowska formacja Not Enough.

 

 

Koniec roku szkolnego oznacza dwa miesiące laby i wypoczynku od uczniowskich obowiązków. W Bełchatowie, jak co roku, wakacje rozpoczną się z rockową energią. To właśnie do kapel spod znaku rocka należała scena plenerowa przy MCK PGE Gigantach Mocy.

 

Jako pierwszy, o godz. 18.30, wystąpił krakowski zespół Not Enough, w którego muzyce mieszają się wpływy metalcore z elementami ambientu i elektroniki. Tuż po nich, o godz. 20, dla bełchatowian zagrała legenda polskiej sceny rockowej.

 

Grupy Armia przedstawiać nie trzeba. Zespół powstał w 1984 roku, na skutek twórczego spotkania trzech osobowości polskiej sceny niezależnej: Tomasza Budzyńskiego (wówczas wokalisty kultowego zespołu Siekiera), Roberta Brylewskiego (gitarzysty Kryzysu, Brygady Kryzys i Izraela) i filozofa Sławomira Gołaszewskiego. Ponadczasowy charakter granej przez nich muzyki wynika z połączenia poezji z jak hard corem, folkiem, hard rockiem i, co ciekawe, muzyki klasycznej. Charakterystyczna dla Armii jest sekcja dęta, a szczególnie waltornia oraz poetyckie teksty. Niejednokrotnie muzycy sięgają także po skrzypce, saksofon, flet lub wiolonczelę.

 

Podczas bełchatowskiego koncertu usłyszeliśmy nie tylko ich sztandarowy przebój „Niewidzialna armia”, ale także przypomnimy sobie „Niezwyciężonego”, „Opowieść zimową”, „Trzy bajki” czy „Gdzie ja tam będziesz ty”. To właśnie te kawałki od 35 lat współtworzą historię polskiego rocka najwyższej próby.

 

Lemon i Sound’n’Grace zagrają na Dniach BełchatowaLemon i Sound’n’Grace zagrają na Dniach Bełchatowa

 

Kolejne atrakcje w ramach Dni Bełchatowa czekają na mieszkańców tydzień później. Święto miasta to występy lokalnych zespołów, ale też koncerty gwiazd. W sobotę, 29 czerwca, na scenie przy parku Olszewskich wystąpią m.in. Grzegorz Ofman, Nowator, Big Day i Kordian, a gwiazdą wieczoru będzie formacja Lemon. Z kolei niedziela, 30 czerwca, upłynie w atmosferze pikniku. Zaprezentują się grupy wokalne i taneczne, działające przy MCK, dzieci z bełchatowskich szkół i przedszkoli oraz lokalne zespoły - Stan Wyjątkowy i Thrudy. Tegoroczne Dni Bełchatowa zwieńczy występ grupy Sound’n’Grace.

 

AP

 

Koncert "Koniec szkoły na rockowo" odbędzie się w piątek, 21 czerwca

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020