joombig banner rotation images

Menu

belchatow place zabaw 7455Do 28 czerwca miasto czeka na pomysły mieszkańców


To już ostatni moment, aby zgłosić projekty do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa. Na pomysły bełchatowian miasto czeka do 28 czerwca. Do wydania, jak co roku, jest 1,5 mln zł.Aby zgłosić swój projekt do budżetu obywatelskiego trzeba wypełnić specjalny formularz, który dostępny jest na stronie: decydujemy.belchatow.pl. Później wypełniony wraz listami poparcia trzeba złożyć w magistracie. Można dostarczyć go osobiście do punktu informacyjnego lub wysłać pocztą na adres: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów.


Do rozdysponowania jest 1,5 mln zł z czego 1,4 mln zł będzie przeznaczone na projekty twarde (tzn. różnego rodzaju inwestycje), a 100 tys. zł na miękkie (m.in. projekty sportowe, kulturalne, medyczne).


Warto pamiętać, że od tego roku w regulaminie Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa jest kilka zmian, m.in. zniesione są ograniczenia dotyczące wieku wnioskodawców, osób popierających projekt oraz głosujących. Głosować będziemy mogli tylko na jeden projekt twardy i tylko na jeden miękki, a zgłaszane projekty twarde nie mogą dotyczyć miejsc znajdujących się w trwałym zarządzie miejskich placówek oświatowych, czyli szkół i przedszkoli, a koszt realizacji jednej propozycji nie może przekroczyć 50 proc. środków przeznaczonych na projekty z jednej puli. Po raz pierwszy bełchatowianie będą mogli także odwołać się od decyzji o odrzuceniu wniosku. Przygotowując się do złożenia wniosku, warto zapoznać się z regulaminem budżetu na decydujemy.belchatow.pl.


Lista projektów do głosowania będzie ogłoszona 3 września, samo głosowanie ruszy zaś 16 września i potrwa do 24 września. Zwycięskie projekty poznamy 30 września.

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020