Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

 

Dla licznie zgromadzonej publiczności w ogrodach parafialnych zagrało pięć orkiestr dętychDla licznie zgromadzonej publiczności w ogrodach parafialnych zagrało pięć orkiestr dętych

 

Muzyka z „Jamesa Bonda” i „Króla Lwa”, przeboje Abby a do tego klasyczne standardy – może nie od razu kojarzą się z orkiestrami dętymi, ale zespoły uczestniczące w festynie w ogrodach parafii farnej udowodniły, że na trąbkach, puzonach i klarnetach porywająco można zagrać wszystko. Spośród pięciu orkiestr najlepsi okazali się muzycy z Magdalenowa i to właśnie oni będą reprezentować powiat bełchatowski na konkursach wojewódzkich i ogólnopolskich.


W niedzielę, 9 czerwca, wszystko rozpoczęło się na placu Narutowicza, z którego orkiestry przemaszerowały pod pomnik św. Jana Pawła II. Tam wspólnie odegrały hymn strażacki „Rycerze Floriana” oraz ulubioną pieśń religijną Papieża Polaka – „Barkę”. Później ogrody parafialne przy ulicy Kościuszki zamieniły się w plenerową salę koncertową. Wszystko za sprawą pięciu orkiestr dętych, które podczas festynu zaprezentowały znane i popularne utwory w nietypowych aranżacjach. Dla licznie zgromadzonej publiczności zagrały: Orkiestra Dęta OSP z Zelowa, Orkiestra Dęta OSP w Magdalenowie, Miejska Orkiestra Dęta Bełchatów-Grocholice, Orkiestra Dęta im. Karola Namysłowskiego z Ruśca oraz Orkiestra Dęta OSP Dobrzelów. Każdy z nich zaprezentował trzy znane i lubiane utwory. Nie zabrakło szlagierów muzyki rozrywkowej (m.in. medley przebojów Abby) czy klasycznej i filmowej – były m.in. ścieżki dźwiękowe z „Narodzin gwiazdy", „Pięknej i Bestii", „Króla Lwa" i „Jamesa Bonda".


Jury, w skład którego wchodzili dyrygenci wszystkich orkiestr dętych, zwycięstwo i Grand Prix Prezydenta Miasta Bełchatowa Marioli Czechowskiej przyznało muzykom z Magdalenowa. Oznacza to, że to właśnie ta orkiestra będzie reprezentować powiat bełchatowski na przeglądach i konkursach wyższego szczebla – wojewódzkich i ogólnopolskich. Nagrody przekazał wiceprezydent Bełchatowa Łukasz Politański. – Cieszę się, że już po raz trzeci wspólnie z księdzem dziekanem, bełchatowską Ochotniczą Strażą Pożarną i zarządem oddziału powiatowego udało nam się zorganizować ten przegląd. Dzięki pięknym i porywającym występom wszystkich orkiestr, mogliśmy oderwać się od trosk dnia codziennego i wybrać we wspaniałą, muzyczną podróż – mówił wiceprezydent Politański.


Podobnie jak w latach poprzednich, w bełchatowskim przeglądzie nie było przegranych – każda z uczestniczących w nim orkiestr otrzymała vouchery w wysokości 800 zł na zakup instrumentów i potrzebnego sprzętu. Swoją nagrodę przyznał także proboszcz parafii pw. NNMP, ks. dziekan Zbigniew Zgoda, który docenił małe marżonetki, dla których był to pierwszy występ przed tak dużą publicznością.

 

AP

 

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl