joombig banner rotation images

Menu

 

W akcji obcinania włosów na peruki dla chorujących na raka dzieci wzięło udział kilkadziesiąt osóbW akcji obcinania włosów na peruki dla chorujących na raka dzieci wzięło udział kilkadziesiąt osób

 

Po raz trzeci dzieci, młodzież i dorośli oddają swoje włosy dla fundacji przygotowującej darmowe peruki dla dzieci chorych na raka. Do akcji włączyli się też bełchatowscy fryzjerzy, którzy w Szkole Podstawowej nr 4 obcinają włosy całkowicie za darmo. Każdego roku w ramach akcji zbieranych jest kilkadziesiąt warkoczy.


To nic nie kosztuje, a może wywołać uśmiech na twarzach dzieci zmęczonych chorobą nowotworową. Zbiórka włosów na peruki dla dzieci po chemioterapii jest programem zainicjowanym przez Fundację Przyjaźni WeGirls. Biorą w niej udział zarówno dorośli jak i dzieci, które zdobywając się na ten wspaniały gest równocześnie uczą się, że nawet zmieniając fryzuję – obcinając włosy - można komuś pomóc.


Akcja „Dzieci Dzieciom na Dzień Dziecka” organizowana jest w Bełchatowie już po raz trzeci. Podobnie, jak w roku ubiegłym, w sali gimnastycznej w SP nr 4, w ręce lokalnych fryzjerów oddało się kilkudziesięciu mieszkańców. Włosy przeznaczone do obcięcia musiały mieć minimum 25 cm długości. Po obcięciu każda z uczestniczek otrzymała nową fryzurę, zaś z podarowanych włosów Fundacja Przyjaźni „WeGirls” zrobi peruki dla dzieci chorujących na raka, które otrzymują je bezpłatnie.


Liczba nowych zachorowań na nowotwór wśród dzieci w Polsce wynosi ok. 1200 rocznie, czyli 105-130 nowych zachorowań na 1 mln najmłodszych. Wiele dzieci, które już straciły nadzieję, odzyskało uśmiech i pewność siebie dzięki efektywnej zbiórce włosów i perukom dobranym na miarę. Pomóc może każdy, nie tylko podczas takich akcji, jak ta w SP 4. Warto przy następnej wizycie w salonie fryzjerskim zaznaczyć, dla kogo przeznaczone będą włosy. Wszystkie informacje dotyczące oddania włosów dla chorych dzieci można znaleźć na stronie Fundacji Przyjaźni „WeGirls”.

AP

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020