Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

 

Miejskie obchody Dnia Dziecka zapewnią moc atrakcji nie tylko dla najmłodszych, ale i całych rodzinMiejskie obchody Dnia Dziecka zapewnią moc atrakcji nie tylko dla najmłodszych, ale i całych rodzin

 

Tegoroczny Dzień Dziecka w Bełchatowie zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Festiwal Re:Aktor Ania, bezpłatne pokazy filmów animowanych, festyn rodzinny, wystawa fotografii, turniej tenisa ziemnego i zawody pływackie – w różnych częściach miasta zaplanowano wiele ciekawych wydarzeń: od edukacyjnych, po kulturalne i sportowe.


Już za kilka dni wszystkie dzieci obchodzić będą swoje święto. To właśnie z myślą o nich przygotowano specjalne atrakcje, które pozwolą spędzić nadchodzący weekend radośnie i aktywnie. W sobotę 1 czerwca o godz. 14.30 Miejskie Centrum Kultury zaprasza na bezpłatne pokazy filmów animowanych. W ramach ogólnopolskiej akcji „Bajkowy Dzień Dziecka w Kinach Studyjnych i Lokalnych” najmłodsi zobaczą „Misia Uszatka” („Byłem tu pierwszy raz”, „Kryjówka” i „Kto wstał lewą nogą”), „Gapiszona” ( „W cyrku”, „Kucharz”) oraz „Za Króla Krakusa”, czyli kultowe animacje, na których wychowało się kilka pokoleń. To także nie lada gratka dla dorosłych, którzy podczas seansów będą mogli odbyć sentymentalną podróż do lat młodości. Filmy wyświetlane będą także w niedzielę, o godz. 14.30.


Także w sobotę, tym razem o godz. 17, w dolnym foyer Gigantów Mocy odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Marcina Muszyńskiego. Artysta, jak sam przyznaje, pracę z dzieckiem traktuje jako przygodę i próbę zatrzymania czasu. - Pragnę aby moi modele, szczególnie Ci mali, poczuli się docenieni, doświadczyli czegoś wyjątkowego i dobrze się bawili. Chciałbym aby moje prace nie lądowały w komputerze, a były drukowane i prezentowane na ścianach, gdyż szczególnie dla rodziców jest to bezcenna pamiątka – mówi Marcin Muszyński. Efekty pracy zdolnego fotografa będzie można oglądać przez cały czerwiec.


Z kolei spragnieni sportowych emocji mogą wziąć udział w rozgrywkach na miejskich kortach. Turniej, który rozpocznie się o godz. 10, rozegrany zostanie w czterech kategoriach: czerwonej (chłopcy i dziewczęta), zielonej (chłopcy i dziewczęta), pomarańczowej (chłopcy i dziewczęta) oraz U-18 (chłopcy i dziewczęta). W tym samym czasie na kortach będzie toczyła się rywalizacja w turnieju kobiet oraz w grze podwójnej (mikst). Start tych rozgrywek również o godzinie 10:00, a zapisać się można do godz. 9:30 w dniu zawodów.


Bełchatowskie obchody Dnia Dziecka trwać będą dwa dni. W niedzielę, 2 czerwca odbędzie się Festiwal Re:Aktor Ania. Od godz. 13 plac Narutowicza podzielony zostanie na cztery strefy. W pierwszej królować będą roboty i wszystko co z nimi związane. Strefa duga to pokazy, warsztaty i eksperymenty. W trzeciej części umieszczony zostanie Park Edukacji Interakcje, ostatnia zaś poświęcona będzie ekologii - obok doświadczeń z wodą będzie się można także dowiedzieć jak dbać o naszą przyrodę.


Dniu Dziecka towarzyszyć będą jeszcze dwie imprezy. W sobotę, 1 czerwca o godz. 9 na Słoku odbędzie się piknik rodzinny organizowany przez Polski Związek Wędkarski koło nr 4 „Megawat”. Natomiast w środę, 5 czerwca, EKS Skra Bełchatów zaprasza na otwarte zawody pływackie. Amatorzy pływania rozpoczną rywalizację na basenie przy Sport Hotelu o godz. 17. Obie imprezy patronatem honorowym objęła prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska.

AP

 

Jak co roku z myślą o młodych tenisistach na miejskich kortach rozegrany zostanie turniej z okazji Dnia Dziecka Jak co roku z myślą o młodych tenisistach na miejskich kortach rozegrany zostanie turniej z okazji Dnia Dziecka

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl