joombig banner rotation images

Menu

nasadzenia 7665Kwietniki z kwiatami już ozdabiają plac Narutowicza


Trwają prace przy nasadzeniach roślin jednorocznych na terenie naszego miasta. Kwiaty są już na placu Narutowicza, w parku przy Muzeum Regionalnym, na Rynku Grocholskim. Miasto planuje także nasadzić około 200 nowych drzew w różnych częściach miasta. Okres wiosenny sprzyjał przygotowaniom terenów zielonych pod nasadzenia. Od lutego pielęgnowano i porządkowano miejskie zieleńce i drzewostany, sprzątano również glebę wokół krzewów. Redukowano także masę korony drzew (do 30%), usunięto obumarłe gałęzie i frezowano pnie. Prześwietlano drzewa i te, które obumarły, zostały usunięte, aby nie zagrażać bezpieczeństwu spacerowiczów.


Pod koniec kwietnia rozpoczęto koszenie trawników od głównych miejsc w Bełchatowie, aktualnie pracownicy regularnie pracują na terenach całego miasta. Ze startem prac przy nasadzeniach roślin jednorocznych należało poczekać do połowy maja, gdyż tzw. „zimna Zośka”, czyli 15 maja, to termin, po którym warunki pogodowe będą sprzyjały rozwijaniu się roślinności.


Jeszcze przed weekendem rozpoczęły się prace na placu Narutowicza, gdzie pojawiły się m.in. surfinie, trawa rubrum i uczep ciemny pomarańczowy. Nowe rośliny dodały też uroku budynkowi urzędu miasta. 20 pojemników zostało wypełnionych czerwoną pelargonią, zauważymy też różne kombinacje w kwietnikach latarnianych przy ulicy Kościuszki.


Przy kościele NNMP w Bełchatowie, a dokładniej przy pomniku papieża, znajdziemy 5 kaskad wypełnionych surfinią białą concita i surfinią żółtą pet, które mają odwzorowywać kolory na fladze Watykanu. Jeśli chodzi o park przy Muzeum Regionalnym, to przy fontannie zobaczymy czerwoną begonię big, a na obwodzie 100 sztuk lisymachii żółtoseledynowej, natomiast na Rynku Grocholskim begonię drobną w białym i czerwonym kolorze, a na kwietnikach w różnych kolorach.


W stosunku do poprzednich lat, w miejskim budżecie na 2019 rok na zadania w zakresie pielęgnacji terenów zielonych zostało zapisanych znacznie więcej pieniędzy – ponad 2 miliony złotych, co dwukrotnie przewyższa kwotę przeznaczoną na konserwację zieleni w roku 2018. Dzięki temu wszystkie zaplanowane prace udało się rozpocząć dużo wcześniej i przeprowadza się je o wiele sprawniej.


narutowicza nasadzenia 6782Pracowników nasadzających rośliny można spotkać w różnych częściach miasta


narutowicza nasadzenia 6762Wiosna zawitała m.in. na plac Narutowicza

nasadzenia 7654Kwiaty przy pomniku św. Jana Pawła II przypominają kolorami flagę Watykanu

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020