joombig banner rotation images

Menu

MZK 3 Grocholice 6733W ulicę Cegielnianą będą teraz wjeżdżać autobusy linii nr 3 i 10


Od poniedziałku, 27 maja, bełchatowianie będą mogli dojechać autobusami komunikacji miejskiej do ogródków działkowych znajdujących się przy ulicy Cegielnianej. Ze względu na liczne prośby mieszkańców, MZK Bełchatów zdecydowało się zmienić trasę kursowania linii nr 3 i 10.W związku z rozpoczęciem prac przy przebudowie mostu na ulicy Cegielnianej, konieczne było wprowadzenie ograniczeń na odcinku pomiędzy Pabianicką a Czapliniecką – nie można było się przedostać z jednego końca na drugi. Wymusiło to również zmodyfikowanie trasy, jaką poruszają się autobusy linii nr 3 i 10, które w ogóle nie skręcały w Cegielnianą.


Rozwiązanie takie nie znalazło aprobaty części mieszkańców korzystających ze znajdujących się w okolicy ogródków działkowych. MZK Bełchatów postanowiło więc umożliwić autobusom wjazd w ulicę Cegielnianą od strony ulicy Czaplinieckiej. Będą one zawracać na placu manewrowym znajdującym się przy wjeździe do ROD „Relaks”, co oznacza, że będą się zatrzymywać na przystankach po obu stronach Cegielnianej.


W związku z trwającymi pracami przy remoncie mostu, z eksploatacji wyłączone pozostają przystanki znajdujące się przy ulicy Pabianickiej i przystanki przy Cegielnianej - usytuowane przy ROD „Stokrotka”. Przypomina się, że na odcinku objazdowym autobusy zatrzymywać się będą na następujących przystankach: Al. Włókniarzy (stacja paliw), Al. Włókniarzy (przy rzece), ul. Czapliniecka (na żądanie) – dla wysiadających, ul. Czapliniecka (przy działkach) – na tym przystanku autobusy zatrzymywać się będą w obu kierunkach.


MZK Bełchatów uprzejmie prosi kierowców o stosowanie się do znaków drogowych i nie parkowanie samochodów na placu manewrowym.

MJ


mapaBELCHATOW SCHEMATY 2019 04 19 OBJAZD 3
mapaBELCHATOW SCHEMATY 2019 04 19 OBJAZD 10

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020