Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

wybory urna 3112Bełchatowianie zagłosują w 28 obwodowych komisjach wyborczych na terenie miasta

Już w niedzielę, 26 maja bełchatowianie ponownie ruszą do urn. Tym razem po to, aby zagłosować na kandydatów ubiegających się o miejsce w Parlamencie Europejskim. W całym kraju Polacy wybiorą 52 reprezentantów. Głosowanie potrwa od godziny 7 do 21.


Każdy uprawniony do głosowania mieszkaniec Bełchatowa – a jest ich około 46 tys. – ma przypisaną jedną z 28 Obwodowych Komisji Wyborczych. Większość z nich znajduje się w budynkach szkół i przedszkoli, ale są także komisje zlokalizowane w budynku Urzędu Miasta przy ul. Czyżewskiego oraz w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej. Z myślą o osobach przebywających w szpitalu i Domu Opieki Społecznej, w tych miejscach utworzono odrębne lokale wyborcze.


Zaleca się zapoznanie z obwieszczeniem prezydenta miasta Bełchatowa, aby upewnić się do którego lokalu należy się udać w celu oddania swojego głosu – sprawdzając granice obwodu głosowania i dokładny adres siedziby obwodowej komisji wyborczej.


Aby oddać głos, niezbędny jest dokument tożsamości ze zdjęciem – może to być dowód osobisty, paszport czy legitymacja studencka. Jego brak spowoduje, że nie zostaniemy dopuszczeni do głosowania. Po sprawdzeniu i podpisaniu się na liście wyborców otrzymamy kartę do głosowania.


Żeby oddany przez nas głos nie okazał się nieważny, należy pamiętać, że przy nazwisku wybranego kandydata trzeba postawić w kratce znak „X”, czyli co najmniej dwie przecinające się w obrębie kratki linie. Jeżeli postawimy znak „X” w kratkach obok obu kandydatów albo nie postawimy go wcale, nasz głos będzie nieważny. Informacja o tym, jak poprawnie oddać głos będzie się znajdować na dole każdej karty do głosowania. Wypełnioną kartę trzeba wrzucić do przezroczystej urny.


Cisza wyborcza rozpocznie się w nocy z piątku na sobotę, o godzinie 0:00. Wszystkie materiały wyborcze, które zostały rozwieszone czy też dostarczone do wyborców w czasie kampanii nie muszą być na jej czas ściągane. Jej zakłóceniem będą wszelkie nowe działania agitacyjne podjęte od północy w sobotę, 25 maja do godz. 21 w niedzielę, 26 maja. Warto pamiętać, że cisza wyborcza obowiązuje również w internecie.

MJ
Obwieszenie z 23 kwietnia 2019 1
h

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl