Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

 

Paczki żywnościowe wydawane są bezpłatnie przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej


Do Bełchatowa przyjechały trzy kolejne transporty żywnościowe. Z takiej formy wsparcia skorzysta 3 tys. najbardziej potrzebujących mieszkańców. Łącznie odbiorą oni około 50 ton artykułów spożywczych pozyskanych z Banku Żywności.

 

Paczki żywnościowe (około 18 kg każda) trafią do 3 tys. mieszkańców Bełchatowa pozostających w trudnej sytuacji życiowej. Współpracujące ze sobą Stowarzyszenie Monar Schronisko dla Osób Bezdomnych Markot, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bełchatowie oraz magistrat tym razem zorganizowały ponad 50 ton artykułów spożywczych. Tradycyjnie pozyskano je z łódzkiego Banku Żywności im. Marka Edelmana.

 

To już trzecia i ostatnia dostawa w tej edycji programu. Od listopada 2018 r. do maja 2019 do Bełchatowa przyjechało w sumie 8 tirów z ponad 140 tonami produktów żywnościowych.

 

W paczkach znalazły się przede wszystkim zdrowe i wartościowe produkty, w tym: groszek z marchewką, biała fasola, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, makaron jajeczny, ryż, kasza gryczana, herbatniki, mleko, ser żółty, konserwy (szynka wieprzowa i drobiowa, pasztet wieprzowy, filety z makreli w oleju), cukier oraz olej rzepakowy.

 

Z pomocy korzystają osoby samotne, których dochód (na dzień kwalifikalności) nie przekroczył 1402 zł, oraz rodziny z dochodem mniejszym niż 1056 zł na osobę.

 

Wzorem lat ubiegłych paczki wydawane będą w punkcie rozładunkowym przez kilka najbliższych dni (16-23 maja). Tym tradycyjnie zajmują się pracownicy Stowarzyszenia Monar Schronisko dla Osób Bezdomnych Markot oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Za transport produktów finansowo i organizacyjnie odpowiedzialne jest miasto.

 

KZB

 

To już ostatni transport żywności w bieżacej edycji programuTo już ostatni transport żywności w bieżacej edycji programu

 

W 18-kilogramowych paczkach są wartościowe, zdrowe i smaczne artykuły spożywczeW 18-kilogramowych paczkach są wartościowe, zdrowe i smaczne artykuły spożywcze

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl