Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

 

Udział w grze miejskiej „Bełchatów wczoraj i dziś” to odkrywanie zagadek przeszłości i gwarancja dobrej zabawyUdział w grze miejskiej „Bełchatów wczoraj i dziś” to odkrywanie zagadek przeszłości i gwarancja dobrej zabawy


Zadania, zagadki, rebusy, kwizy, a przy tym dobra zabawa i ciekawa forma aktywności – to wszystko czeka na uczestników gry miejskiej, która odbędzie się w niedzielę, 19 maja, podczas Pikniku z Marszałkiem. W zabawie udział może wziąć każdy, kto chciałby inaczej niż zazwyczaj spędzić wolny czas, a przy okazji poznać jeden z trzech bełchatowskich szlaków turystycznych. Zapisy trwają.

 

 


Gra miejska pn. „Bełchatów wczoraj i dziś” bez wątpienia wpisuje się w Piknik z Marszałkiem, który organizowany jest przez prezydenta miasta Mariolę Czechowską już po raz drugi. Wszystko utrzymane będzie w konwencji lat minionych. Stąd naturalnym wydaje się przeniesienie zabawy na miejski szlak historyczny, który podobnie jak dwa pozostałe (sportowo-rekreacyjny i rodzinny) powstał w ramach projektu „Energia, natura i tradycja - na bełchatowskim szlaku”.

 

- Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w niezwykle interesującym przedsięwzięciu, jakim jest gra miejska. Jej motywem przewodnim jest i dawny, i współczesny Bełchatów. Zabawa ma zachęcić bełchatowian do korzystania ze szlaków turystycznych działających od pewnego czasu w naszym mieście – powiedział wiceprezydent Łukasz Politański.


Na trasie gry znajduje się pięć przystanków: Centrum Informacji Turystycznej, park przy Muzeum Regionalnym, fara, plac Narutowicza i oczywiście Plac Wolności. W tych punktach miasta na graczy czekać będą zagadkowe, historyczne postaci, m.in. klucznik, zakrystian i górnik, od których otrzymają oni zadania i pieczątki za ich prawidłowe wykonanie. Jak zapewniają organizatorzy, są one tak pomyślane, by zawodnicy nie tylko dobrze się bawili, ale również dowiedzieli się czegoś ciekawego na temat historii miasta. Efekt niespodzianki czy zaskoczenia gwarantowany. Zabawa potrwa od godz. 14 do 18.


Orientacja w dziejach Bełchatowa na pewno się przyda, ale każdy uczestnik otrzyma też fachowe wsparcie w postaci mobilnego przewodnika po historycznych zaułkach naszego miasta. Wystarczy, że pobierze on bezpłatnie na swój smartfon lub tablet (w systemach Android oraz iOS) aplikację z internetowego sklepu Google Play lub App Store (pobierz KLIK). Z telefonem w dłoni i z słuchawkami na uszach gracze przeniosą się do dawnego Bełchatowa. Nie będą musieli się spieszyć, ponieważ to nie czas, lecz zdobyte pieczątki liczyć się będą w ostatecznej klasyfikacji.

Chętne drużyny (2-4-osobowe) mogą zgłaszać się od 15 do 18 maja do Centrum Informacji Turystycznej, przy ul. Kościuszki 15, gdzie w godz. 9:30-16:30 osobiście pobiorą Kartę gry oraz wypełnią niezbędne dokumenty. Zapisy przyjmowane będą także w niedzielę,19 maja, w godz. 12-16. Udział w grze jest całkowicie bezpłatny.

 

KZB

 

PLAKAT

Załączniki:
Download this file (Regulamin Gry miejskiej Bełchatów wczoraj i dziś.pdf)Rgulamin Gry miejskiej[ ]86 kB

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl