joombig banner rotation images

Menu

20190511 123227 resizedW turnieju wystartowało wielu uczestników - nie tylko z Bełchatowa

Jedną z imprez towarzyszących oficjalnym miejskim obchodom rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja był Wojewódzki Turniej Szachowy. Odbył się on w sobotę, w budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Bełchatowie, a patronat nad turniejem objęła m.in. prezydent miasta Mariola Czechowska.Rekordowa liczba uczestników zdecydowała się na start w zawodach – aż 108 osób podjęło decyzję o zmierzeniu się z innymi. Co ciekawe, nie były to tylko osoby z Bełchatowa. W budynku SP 1 pojawili się również goście z Wielunia, Radomska, Moszczenicy, Piotrkowa Trybunalskiego, Gorzkowic, Strzałkowa, Łodzi i Rzgowa.


Wojewódzki Turniej Szachowy z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja na stałe wpisał się w cykl turniejów, które organizuje UKS Jedynka Bełchatów. Puchary dla zawodników z pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych zostały ufundowane przez prezydent Bełchatowa, Starostę Bełchatowskiego, a także przez współorganizatora, czyli Towarzystwo Sportowo-Rekreacyjne Jupiter. W uroczystym zakończeniu rozgrywek i wręczeniu pucharów, nagród i dyplomów udział wzięła Wioletta Wlazłowska-Tąpała, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Bełchatowie.


W kategorii OPEN (dla zawodników powyżej 16 roku życia), wśród mężczyzn wygrał Emil Osiński (absolwent SP1), natomiast wśród kobiet Natalia Guzik z Wielunia. W kategorii do 16 lat triumfował Nikodem Ignatowski ze Rzgowa oraz Anna Grzyb z Bełchatowa. W trzech najmłodszych kategoriach triumfowali już wyłącznie reprezentanci UKS Jedynki – w kategorii do 13 lat Franciszek Leski i Weronika Bukała, w kategorii do 10 lat Olivier Gawlik oraz Alicja Morawiec, a w kategorii do lat 8 Franciszek Skrzypiec i Małgorzata Kruszewska.


20190511 123842 Burst03 resizedZawodnicy rywalizowali w pięciu kategoriach

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020