joombig banner rotation images

Menu

 

Fontanna w centrum miasta znów zachwyca koloramiPo siedmiu latach funkcjonowania fontanny trzeba było przeprowadzić jej gruntowny remont


Kończy się zapowiadany remont miejskiej fontanny na placu Narutowicza. Po siedmiu latach funkcjonowania należało wymienić już wszystkie dysze z oświetleniem. Na nowe osprzętowanie miasto ma 4 lata gwarancji i wydało na nie blisko 83 tysiące.

 

 

Fontanna na placu Narutowicza przeszła gruntowny remont. Dotychczas miasto na bieżąco monitorowało, sprawdzało jej stan techniczny i w razie potrzeby wykonywano niezbędne naprawy, jednak po kilku sezonach pracy należało już wymienić te najbardziej eksploatowane elementy, czyli i dysze wodne, i oświetlenie. Koszt jednej kompletnej dyszy to około 4 tysiące złotych. Nie można było pominąć również instalacji z oprogramowaniem, od której przecież zależy, czy wszystko będzie dobrze działać. Zamontowane dysze z ledowymi lampami są nowszej generacji, co umożliwia uzyskanie pełnej palety 16 milionów kolorów widma. Trzeba przyznać, że nowe oświetlenie robi wrażenie.


Wymiany najważniejszych elementów instalacji podjęła się firma z Poznania, ta sama, która odpowiedzialna jest za zbiornik wodny z kładką i czterosekwencyjnym podświetleniem na Placu Wolności. – Wybór firmy przeprowadzającej remont podyktowany był nie tylko dobrą ceną, ale również kompleksowością wykonania usługi oraz długością okresu gwarancji – powiedział Marcin Michalak, zastępca dyrektora Wydziału Inżynierii i Ochrony Środowiska. Co ważne, gwarancja na całe osprzętowanie fontanny trwać będzie 48 miesięcy, a umowa nie przewiduje ochrony autorskiej nad oprogramowaniem sterującym pracą całego urządzenia – tak jak to było dotychczas. Koszt całego remontu wyniósł prawie 83 tysiące złotych.


Bieżącym utrzymaniem i konserwacją fontann w mieście zajmuje się bełchatowski Zakład Wodociągów i Kanalizacji Wod.-Kan. Przypomnieć warto, że woda w fontannach nie nadaje się do spożycia, a one same nie pełnią funkcji miejskich kąpielisk, lecz są elementami architektury parkowej i mają być przede wszystkim ozdobą miasta.

 

KZB

 

Fonatnna w centrum miasta znów mieni sie koloramiFonatnna w centrum miasta znów mieni sie kolorami

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020