Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

 

Na Pikniku z Marszałkiem nie zabraknie stylizowanych atrakcjiNa Pikniku z Marszałkiem nie zabraknie stylizowanych atrakcji


Klimat dwudziestolecia międzywojennego powróci do Bełchatowa. Wszystko za sprawą Pikniku z Marszałkiem, który odbędzie się już 19 maja. Retro atrakcji nie zabraknie, m.in. potańcówki przy utworach Fogga, bicykli, fotosaloniku. Do tego wydarzenie towarzyszące – food trucki, w których będzie serwowane jedzenie z różnych zakątków świata.

 

 

 

Po raz drugi już miasto przygotowało dla mieszkańców piknik historyczny w klimacie lat 20. i 30. XX wieku. Będzie on dobrą okazją, aby poczuć atmosferę tamtych lat, poznać obyczaje, stroje czy muzykę. Zabawa potrwa przez kilka godzin, od 14 do 20.


– Chciałbym wszystkich zaprosić na Piknik z Marszalkiem, piknik rodzinny, który w Bełchatowie odbędzie się po raz drugi. Zeszłoroczne przedsięwzięcie cieszyło się dużym zainteresowaniem bełchatowian. W tym roku chcielibyśmy tę formułę powtórzyć, a więc niejako przenieść się do lat międzywojennych. Przy okazji chcielibyśmy przekazać mieszkańcom pewne wartości związane z historią naszego miasta. Trzeba pamiętać, że pierwszym Honorowym Obywatelem Miasta Bełchatowa był Józef Piłsudski. Dlatego ten piknik – powiedział wiceprezydent Łukasz Politański.

 

Stylizowanych atrakcji nie zabraknie. Jedną z ciekawszych będzie retro po-tańcówka, w rolę DJ-a wcieli się Michał Fogg, prawnuk znanego polskiego piosenkarza Mieczysława Fogga. To właśnie jego piosenki, m.in. „To ostatnia niedziela", „Bo to się zwykle tak zaczyna", „Tango milonga" w okresie międzywojennym śpiewały miliony Polaków. W muzyczny klimat z lat 20. i 30. wprowadzą również występy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 i 8, Miejskiej Orkiestry Dętej i grupy A’vista. Będzie też pokaz tańca w wykonaniu grupy Etiuda oraz Fitness&Dance Studio. Z kolei miejskie stypendystki: Julię Zając i Lenę Chmiel zobaczymy w spektaklu „Zdążyć z marzeniem”.


Mieszkańcy będą mogli także wziąć udział w grze miejskiej promującej trzy bełchatowskie szlaki turystyczne. - W pięciu punktach miasta, m.in. przy Centrum Informacji Turystycznej, Muzeum Regionalnym, kościele farnym, na pl. Narutowicza i Placu Wolności, pojawią się postaci, które mieszkańcy mogli już poznać za sprawą turystycznej aplikacji mobilnej, m.in. klucznik, zakrystian i górnik – mówi Karolina Oleksiewicz-Hoffer, dyrektor Wydziału Promocji i Turystyki w bełchatowskim magistracie.


W planach jest także pokaz iluzji, warsztaty kwiatowe, gry i zabawy z dawnych lat. W specjalnie zaaranżowanym retro fotosaloniku będzie można zrobić sobie zdjęcie. Spotkamy również aktorów w strojach z tamtych lat, którzy będą angażować mieszkańców do krótkich scenek. Nie zabraknie bicykli i trycykli.

 

W tym roku Piknikowi z Marszałkiem będzie też towarzyszyć Zlot Food Trucków. Blisko dwadzieścia restauracji na kółkach będzie serwować potrawy z różnych zakątków świata, od tradycyjnych po słodkie desery. Smakołyków będzie można próbować przez trzy dni, bo od 17 do 19 maja.

 

AD-A

 

 

Plakat Pikniku z MarszałkiemPlakat Pikniku z Marszałkiem

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl