Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

 

Strażacy z PSP uroczyście świętowali Międzynarodowy Dzień StrażakaStrażacy z PSP uroczyście świętowali Międzynarodowy Dzień Strażaka

 

Maj to miesiąc, w którym strażacy obchodzą swoje święto. Międzynarodowy Dzień Strażaka jest okazją do refleksji i podsumowań, ale przede wszystkim radości z osiągnięć i dokonań w służbie strażackiej. Uroczysty apel w siedzibie bełchatowskiej był także doskonała okazją do wręczenia odznaczeń, medali i awansów na wyższe stopnie. Nie zabrakło także mniej oficjalnego akcentu, czyli zimnej kąpieli dla wyróżnionych.


Nie tylko gaszą pożary, ale są na wezwanie w różnych trudnych sytuacjach. Mowa o strażakach, których praca nie należy do łatwych, a wachlarz pełnionych przez nich zadań jest coraz szerszy: od pożarów, poprzez miejscowe zagrożenia aż po powodzie i różne klęski żywiołowe. 4 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka, tego właśnie dnia Kościół Katolicki wspomina świętego Floriana – patrona strażackiej braci. Z tej okazji 10 maja przed siedzibą bełchatowskiej Państwowej Straży Pożarnej odbył się uroczysty apel, w którym udział wzięli strażacy (także emerytowani), ale także samorządowcy na czele z Łukaszem Politański, wiceprezydentem Bełchatowa, który podkreślił wagę tej służby dla lokalnej społeczności i odczytał skierowany do pożarników list od Marioli Czechowskiej, prezydenta Bełchatowa.


„Dzień Strażaka to święto tych, którzy na co dzień pełnią niebezpieczną, ale też piękną służbę. Z tej okazji wszystkim strażakom i pracownikom cywilnym Państwowej Straży Pożarnej przekazuję wyrazy szacunku i uznania za bezinteresowną pomoc niesioną drugiemu człowiekowi. (…) Życzę pomyślności w wypełnianiu strażackiej powinności, satysfakcji z dobrze pełnionego obowiązku oraz szczęśliwych powrotów z akcji ratowniczych. Niech w dalszej działalności przyświeca Wam strażacki etos - Bogu na chwałę, bliźniemu na ratunek(…)”.


Punktem kulminacyjnym uroczystości było wręczenie odznaczeń i awansów.


Awanse - oficerowie:

 

  • awans na stopień mł. bryg. – st. kpt. Jacek Blaźniak
  • awans na stopień st. kpt. – kpt. Przemysław Kowalski
  • awans na stopień kpt. – mł. kpt. Arkadiusz Hopa i mł. kpt. Rafał Jakubczyk

 

Awanse - apsiranci:

 

  • awans na stopień st. asp. – asp. Sławomir Gajda
  • awans na stopień asp. – mł. asp. Sylwester Hojwa

 

Awanse - podoficerowie:

 

  • awans na stopień ogn. – mł. ogn. Tomasz Gosławski, mł. ogn. Robert Rakoczy, mł. ogn. Aleksander Kulig i mł. ogn. Krzysztof Szczur
  • awans na stopień mł. ogn. – st. sekc. Tomasz Miler
  • awans na stopień st. sekc. – sekc. Dawid Albin, sekc. Mateusz Celadyn, sekc. Daniel Dymek, sekc. Łukasz Gapanowicz i sekc. Piotr Zjawiński

 

Awanse – szeregowi:

 

  • awans na stopień st. str. – str. Dawid Łucki, str. Jacek Organiściak i str. Norbert Skalski

 

Wyróżnienia

 

Złotą Odznaką za zasługi dla ochrony przeciwpożarowej odznaczony został st. bryg. Wojciech Jeleń, natomiast brązowa odznaka powędrowała do kpt. Michała Wieczorka. Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczeni zostali natomiast sekc. Konrad Chlebowski, sekc. Łukasz Gapanowicz i sekc. Bartłomiej Stemplewski.


Ponadto dyplomem Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej za wzorową postawę i wysokie osiągnięcia w realizacji zadań służbowych wyróżniony został asp. Jarosław Telążka.
Odznakę za zasługi dla Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP otrzymali natomiast Grzegorz Chmielewski i Marek Kwiatkowski.

Wszystkim awansowanym oraz nagrodzonym serdecznie gratulujemy.AP

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl