joombig banner rotation images

Menu

 

staze

 

Jak w prosty sposób znaleźć płatne praktyki i staż? Z pomocą przychodzi darmowa miejska platforma (www.invest.belchatow.pl), na której przedsiębiorcy zamieszczają oferty praktyk i staży. Dzięki temu młodzi mają szansę zdobycia cennego doświadczenia w kilku zawodach, m.in. księgowej, informatyka czy sprzedawcy, właściciele firm natomiast mogą pozyskać wykwalifikowanych i przeszkolonych we własnym przedsiębiorstwie pracowników.

 


Gospodarka i jej rozwój to jeden z ważniejszych obszarów działalności bełchatowskiego magistratu. Cały czas analizowany jest lokalny rynek pracy, głównie pod kątem zapotrzebowania na konkretnych. Od roku działa miejski program praktyk i staży. W swoim założeniu wspierać ma on młode osoby, które chcą znaleźć pracę. – Zależy mi, by młodzi i zdolni ludzie zostawali w Bełchatowie a także do naszego miasta przyjeżdżali. Ponadto wiedząc, jakie jest aktualne zapotrzebowanie na rynku pracy, będą mogli oni podejmować odpowiedzialne decyzje dotyczące chociażby wykształcenia i kierunku podejmowanych studiów – podkreśla Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

 


Pracownicy magistratu regularnie spotykają się z dyrektorami szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu bełchatowskiego i zachęcają do korzystania przez uczniów i absolwentów z praktyk i staży oferowanych przez lokalnych przedsiębiorców. Rozmowy są także prowadzone z uczelniami wyższymi (m.in. Politechniki Łódzkiej i Politechniki Częstochowskiej), bowiem przedsiębiorcy stawiający na produkcję czy logistykę poszukują absolwentów kierunków technicznych i inżynieryjnych.

 


Uczniowie i studenci, którzy szukają najlepszej dla siebie oferty stażu, mogą wybierać spośród propozycji się na miejskiej platformie www.invest.belchatow.pl. Bełchatowscy przedsiębiorcy oferują zdobycie doświadczenia w różnych zawodach, m.in. sprzedawcy, księgowego, doradcy ubezpieczeniowego, informatyka, budowlańca i pracownika biura obsługi klienta. Ponadto szukający zatrudnienia znajdą wiele cennych porad dotyczących pisania CV, efektywnego aplikowania o pracę a także przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej.

 


Jak mówi Marcin Nowak, dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta bełchatowskiego magistratu, chodzi głównie o to, aby młodzi i zdolni widząc, jakie jest aktualne zapotrzebowanie na rynku pracy, podejmowali odpowiedzialne decyzje dotyczące wykształcenia. - Jeszcze kilka lat temu praktyki kojarzone były jedynie z obowiązkiem odrobienia określonej liczby godzin podczas studiów. Dziś to nie tylko okazja do zdobycia pierwszych doświadczeń zawodowych, ale także weryfikacja wybranego kierunku czy zawodu – dodaje dyrektor Nowak.

 


Wymiana informacji pomiędzy pracodawcą a potencjalnym pracownikiem służyć ma dbaniu o przyszłość absolwentów wyższych uczelni i szkół ponadgimnazjalnych, a także pozwala pozytywnie wpływać na rozwój i przyszłość bełchatowskich firm. - Zapraszam wszystkich przedsiębiorców do aktywnego włączenia się w nasz program. Jestem przekonana, że dzięki temu więcej młodych i zdolnych ludzi zostanie w Bełchatowie, a być może także do niego przyjedzie. A to właśnie młodzież jest motorem napędowym gospodarki – zachęca prezydent Mariola Czechowska.

 


Informacje o stażach i praktykach na www.invest.belchatow.pl zamieszczane są całkowicie nieodpłatnie. Przedsiębiorcy zainteresowani takim sposobem poszukiwania i pozyskiwania potencjalnych przyszłych pracowników, mogą kontaktować się z WRM bełchatowskiego Urzędu Miasta przy ul. Kościuszki 1, pok. 215 – 216, i pod numerem telefonu 44 733 51 45.

 

AP

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019