joombig banner rotation images

Menu

straz OSP 1740Bełchatowskie OSP świętowały Dzień Strażaka

Druhny i druhowie z OSP Bełchatów oraz OSP Bełchatów-Grocholice świętowali Dzień Strażaka. W obu jednostkach uroczyste obchody odbyły się 5 maja, towarzyszyły im msza św. w intencji ochotników, defilada, a także wręczenie medali i odznaczeń.


Imieniny swojego patrona, św. Floriana, strażacy obchodzą 4 maja. Z tej okazji każdego roku w bełchatowskich jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych odbywają się uroczystości. Międzynarodowy Dzień Strażaka jest nie tylko okazją do podsumowań, ale przede wszystkim radości z dobrze pełnionej służby. Druhowie z OSP Bełchatów i OSP Bełchatów-Grocholice świętowali w niedzielę, 5 maja.


Strażacy z OSP Bełchatów swoje obchody rozpoczęli od udziału w nabożeństwie, które tradycyjnie zostało odprawione w parafii farnej. Później ochotnicy przemaszerowali do siedziby swojej jednostki przy ulicy Bawełnianej, gdzie odbył się uroczysty apel. Nie zabrakło wielu podziękowań za ciężką pracę i wysiłek, jaki ochotnicy wkładają w swoją służbę. Strażacy, a także osoby współpracujące z jednostką odebrali pamiątkowe medale i odznaki. Brązowy medal za zasługi dla pożarnictwa otrzymali: dh Damian Kęsy, dh Mateusz Rzepecki oraz dh Adam Wronkowski. Odznaką wzorowego strażaka wyróżnieni zostali: dh Michał Kleska, dh Przemysław Surmacki i dh Sławomir Stasiak. Brązowym medalem za zasługi dla pożarnictwa Powiatu Bełchatowskiego odznaczeni zostali: dh Sebastian Pakosz, Łukasz Politański, Wojciech Łągwa. Do druha Eugeniusza Herudzińskiego powędrowała natomiast odznaka za wysługę 60 lat - jest on także najstarszym druhem w OSP Bełchatów.


Uroczystość OSP Bełchatów-Grocholice także rozpoczęła się od mszy św. Nabożeństwo, jak co roku, zostało odprawione w parafii pw. Wszystkich Świętych. Po nim strażacy przemaszerowali do remizy przy ul. Szkolnej. Defiladzie towarzyszyła Miejska Orkiestra Dęta Bełchatów Grocholice, nie zabrakło też pocztów sztandarowych. Przy jednostce odbył się uroczysty apel z podziękowaniami i wręczeniem odznaczeń. Podziękowania otrzymali ks. Ireneusz Sikora, Wojciech Łągwa oraz właściciele Firmy Drogowy Transport Ciężarowy Kampio Spółka Cywilna Grzegorz Kowalski i Piotr Niźnik.


W obydwu uroczystościach udział wziął Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa, który złożył wszystkim świętującym najserdeczniejsze życzenia i podziękowania. – Dziękuję Wam za to, że jesteście. Dziękuję Wam z całego serca za poświęcenie. Bardzo często jest to poświęcenie własnego zdrowia, ale też poświęcenie własnego czasu i czasu dla Waszych rodzin. Naprawdę doceniamy to, co robicie. Oby św. Florian czuwał nad Wami, a wyjazdów było jak najmniej. Jak już będą, to niech zawsze kończą się szczęśliwymi powrotami – powiedział Politański.


Wiceprezydent odczytał również skierowany do strażaków list od prezydent Marioli Czechowskiej. – Przekazuję wyrazy szacunku i uznania za bezinteresowną pomoc niesioną drugiemu człowiekowi. W Waszą służbę wpisana jest nie tylko ciężka praca, ale także poświęcenie i duża odpowiedzialność. To właśnie ochotnicy są często tymi, którzy jako pierwsi przybywają na miejsca zdarzenia, aby pomagać i ratować. Życzę pomyślności w wypełnianiu strażackiej powinności, satysfakcji z dobrze pełnionego obowiązku oraz szczęśliwych powrotów z akcji ratowniczych – napisała w liście prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska.

MJ/AD-A


straz OSP 1783Druh Eugeniusz Herudziński (w środku) otrzymał odznakę za wysługę 60 lat

straz OSP 1796Obchody Dnia Strażaka w jednostce OSP przy ulicy Bawełnianej

straz OSP 1580Obchody Dnia Strażaka w jednostce OSP Bełchatów-Grocholice

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020