joombig banner rotation images

Menu

 

Miasto kupiło budynek przy Staszica w grudniu 2017 rokuMiasto kupiło budynek przy Staszica w grudniu 2017 roku

 

Miasto podpisało umowę na adaptację budynku przy ul. Staszica. W biurowcu, gdzie kiedyś mieściła się spółka Energoinż, swoją siedzibę ma mieć Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Zgodnie z umową wszystkie prace powinny zakończyć się w styczniu 2020 roku.Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej mieści się w jednym budynku razem z Domem Pomocy Społecznej przy ul. Dąbrowskiego. Złe warunki lokalowe spowodowały, że miasto szukało koncepcji dobrej zarówno dla pracowników ośrodka, jak i jego petentów. Budynek przy ulicy Staszica wydawał się być idealnym rozwiązaniem.

 


Sama lokalizacja jest dogodna dla wszystkich mieszkańców, również tych niepełnosprawnych, o czym przekonuje prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska. - Przy biurowcu znajdują się miejsca parkingowe, a obok przystanek, na którym zatrzymują się autobusy komunikacji miejskiej. Dodatkowo budynek jest wyposażony w podjazd, który z pewnością ułatwi wejście zarówno osobom z niepełnosprawnością jak i rodzicom z wózkami.

 


W grudniu 2017 roku miasto kupiło nieruchomość wraz z prawem do użytkowania wieczystego za 1 mln zł plus VAT. Teraz podpisało umowę na adaptację budynku na potrzeby MOPS-u. – Ta inwestycja w znacznym stopniu poprawi możliwość świadczenia pomocy naszym mieszkańcom w ramach działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej - podkreśla Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa.

 


Zanim jednak MOPS przeniesie się na Staszica budynek trzeba odpowiednio zaadaptować. Wykonawca, czyli tomaszowski Budmar, wymieni okna i przeprowadzi remont sanitariatów. Zakres prac obejmie także odnowienie pomieszczeń, czyli m.in. wymianę tynków i podłóg oraz malowanie ścian. By zapewnić miejsce do swobodnych rozmów z mieszkańcami korzystającymi ze świadczeń placówki niezbędna będzie zmiana organizacji powierzchni parterowej budynku. Zgodnie z projektem powstaną tam m.in. boksy do obsługi interesantów i stanowisko kasowe.

 


Wszystkie zaplanowane prace adaptacyjne powinny zakończyć się w połowie stycznia 2020 roku i kosztować będą 1,7 mln złotych.

 

AP

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020