joombig banner rotation images

Menu

 

Organizatorzy akcji nawołują, by wszyscy zaczęli dbać o swój dom, czyli ZiemięOrganizatorzy akcji nawołują, by wszyscy zaczęli dbać o swój dom, czyli Ziemię

 

Od kilku lat obchodzona jest „Godzina dla Ziemi”. Akcja ma na celu edukowanie społeczeństwa, jak nasze wybory wpływają na naszą planetę. Każdego roku kilka tysięcy miast i milionów ludzi w ponad stu państwach angażuje się w działania WWF i na godzinę gasi światła. Hasło tegorocznej akcji, która przeprowadzona będzie w sobotę, 30 marca o godz. 20.30, brzmi „Nie niszczmy naszego domu”.

 


„Godzina dla Ziemi” to wyjątkowa akcja społeczna, która co roku jednoczy miliony ludzi na całym świecie. W zeszłym roku wśród osób zaangażowanych w to niezwykłe wydarzenie znaleźli się mieszkańcy 188 państw świata, a ponad 13 tys. instalacji rozświetlających zabytki i pomniki zostało wyłączonych. W samej Polsce w akcji wzięło udział prawie 80 miast.

 


Akcja kojarzona jest głównie z tym, że na jedną godzinę ludzie gaszą światła w swoich domach, a władze miast wygaszają oświetlenie w budynkach użyteczności publicznej. W Polsce w ciągu czterech lat akcja zmieniła nieco swój charakter i jej celem stało się rozwiązywanie konkretnych problemów ekologicznych. W zeszłym roku promowana była idea ochrony Puszczy Karpackiej, a w latach wcześniejszych potrzeba ochrony jednej z najpiękniejszych rzek w Polsce - Wisły, ochrona populacji wilka w Polsce krytycznie zagrożoną bałtycką populację morświna.

 


Tegoroczna edycja „Godziny dla Ziemi” odbędzie się pod hasłem „Nie niszczmy naszego domu”. Do akcji przyłączyło się wielu znanych artystów, m.in. Marcin Dorociński, który w zamieszczonym w swoich mediach społecznościowych filmiku pokazał zdemolowane mieszkanie, co jak się później okazało, związane było z inicjatywą WWF (World Wide Fund for Nature).

 


Organizatorzy przekonują, że każdy ma prawo do ochrony naszego wspólnego domu – ziemi. Na godzinadlaziemi.pl można składać podpisy pod apelem do prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w tej sprawie. Warto podkreślić, że każdy z nas, zarówno osoby prywatne jak i firmy, może w prosty sposób pokazać, że zależy mu na przyszłości naszej planety. Wystarczy w sobotę, 30 marca, między 20.30 a 21.30 wyłączyć światła. Może to być także okazja do zastanowienia się nad zachodzącymi zmianami klimatu i nad zaangażowaniem się w ochronę środowiska.

 

AP
foto, video/WWF

\

 

"Godzina dla Ziemi" 2019

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020