joombig banner rotation images

Menu

 

Bełchatowskie przedszkolaki zawsze chętnie biora udział w marszu z marzannąBełchatowskie przedszkolaki zawsze chętnie biorą udział w marszu z marzanną

 

Marsz z zimową panną na czele, lekcje kaligrafii na wesoło czy wreszcie muzealna wersja escape room takie atrakcje proponuje uczniom bełchatowskich szkół Muzeum Regionalne z okazji pierwszego dnia wiosny. Wstęp na wszystkie zajęcia jest bezpłatny, trzeba jednak się pospieszyć, bowiem liczba miejsc jest ograniczona.

 

 

Wiosna coraz bliżej, warto więc pomyśleć, jak ją powitać, by już nie kaprysiła i z nami została. Z ciekawą propozycją na pierwszy dzień wiosny wychodzi, jak co roku, bełchatowskie muzeum. Tradycyjnie 21 marca odbywać się tam będą niecodzienne wagary.

 

Dzień wagarowicza rozpoczną przedszkolaki, które o godz. 10 wezmą udział w marszu „Marzanno, marzanno, ty zimowa panno”. Zgodnie ze zwyczajem przyniesione przez dzieci kukły zostaną spalone w parku przy muzeum. W ten sposób najmłodsi bełchatowianie pożegnają zimę i powitają wiosnę. Każdego roku wydarzenie to cieszy się dużym zainteresowaniem. Organizatorzy zwracają uwagę na nową formułę pożegnania zimy, co oznacza, że marzanny nie będą topione w rzece, lecz – zgodnie ze słowiańską tradycją – wrzucane w ogień.

 

Nie mniej ciekawie zapowiadają się wagary zorganizowane dla dzieci z klas I-VI, których na nietypową lekcję zaprasza „pradziadek”. Na pewno nie będzie ocen, kartkówek czy sprawdzianów. Ci, którzy zdecydują się zasiąść w muzealnej ławie i wezmą udział w lekcji na wesoło, wprawiać się będą w kaligrafii, a przy tym dobrze się bawić. Zajęcia "W szkole pradziadka" trwają około 40 minut.

 

„Wycieczka do muzeum – ucieczka z muzeum” to z kolei propozycja do najstarszych uczniów szkół podstawowych (klasy V-VIII). Muzealna wersja escape room to 40 minut dobrej zabawy podczas rozwiązywania nie łatwych, ale ciekawych zagadek. Taka forma wagarów na pewno przypadnie do gustu wszystkim nastolatkom.

 

Wagary w muzeum są bezpłatne i warto je wcześniej zaplanować, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu 44 633 11 33 lub bezpośrednio w siedzibie muzeum.

KZB

 

Świętowanie pierwszego dnia wiosny w muzeum to już tradycjaŚwiętowanie pierwszego dnia wiosny w muzeum to już tradycja

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020