Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

 

Dariusz Matyśkiewicz wiceprezydent

 

Dariusz Matyśkiewicz pełni od 1 lutego obowiązki pierwszego wiceprezydenta Bełchatowa.  W piątkowy poranek przyjął nominację z rąk prezydent Marioli Czechowskiej. Zajmować się będzie m.in. miejskimi inwestycjami.

 

 

Prezydent Mariola Czechowska nazwisko nowego wiceprezydenta ds. inwestycji oficjalnie ogłosiła 29 stycznia. Startujący w listopadowych wyborach samorządowych z list Stowarzyszenia PLUS Dariusz Matyśkiewicz był jej kontrkandydatem w drugiej turze. Jak wyjaśnia prezydent, to właśnie wyniki wyborów stoją za jej decyzją.

 

– Jest wola mieszkańców, abyśmy wspólnie sprawowali władzę – mówi prezydent Mariola Czechowska. Podkreśla jednocześnie, że wiele punktów programu wyborczego nowego wiceprezydenta jest zbieżnych z jej programem i na pewno będą one realizowane.

 

Dariusz Matyśkiewicz wraca do prezydenckiego gabinetu po czterech latach. Wcześniej stanowisko wiceprezydenta pełnił przez jedenaście lat (2003-2014), pracując u boku prezydenta Marka Chrzanowskiego.

 

Przed objęciem stanowiska wicprezydenta Dariusz Matyśkiewicz zrzekł się mandatu radnego miejskiego, a to oznacza zmiany w składzie Rady Miejskiej w Bełchatowie. Zgodnie z wynikami wyborów samorządowych, wolne miejsce w radzie zajmie Katarzyna Giesko (Stowarzyszenie PLUS).

 

 

Dariusz Matyśkiewicz wiceprezydent 2

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl