Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Za środki przekazane przez miasto szpital wzbogaca się o nowy sprzętZa środki przekazane przez miasto szpital wzbogaca się o nowy sprzęt

Bełchatowski szpital otrzyma kolejną dotację od miasta. Tym razem będzie to 100 tys. złotych, które przeznaczone będą na niezbędny dla pacjentów sprzęt. Chodzi o poprawę szpitalnej infrastruktury, co przełoży się na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców w przypadku zagrożenia zdrowia i życia.

 


Aparatura medyczna w bełchatowskim szpitalu jest eksploatowana całodobowo, co skutkuje jej zużyciem i koniecznością napraw. Jak podkreśla prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska, wszelkie dotacje przekazywane przez magistrat, to przede wszystkim inwestycja w zdrowie mieszkańców. - Nakładów na zdrowie nigdy nie jest za dużo. Finansowe wsparcie szpitala nie jest obowiązkiem miasta jako jednostki samorządowej, ze względu jednak na to, że nasi mieszkańcy leczą się właśnie tu, uważam, że po części jest to też "nasz" szpital. Mam nadzieję, że nowy sprzęt będzie dobrze służył pacjentom i znacznie ułatwi pracę lekarzom – dodaje prezydent Czechowska.

 


Dotacje od miasta Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II przeznacza nie tylko na zakup nowoczesnego sprzętu czy aparatury do ratowania życia, ale także na cele informatyczne. Tak było chociażby w 2017 roku, kiedy za 100 tys. złotych przekazane przez magistrat kupiono macierze dysków do przechowywania elektronicznych baz danych, co znacząco usprawniło obieg dokumentacji medycznej.

 


W 2018 roku do bełchatowskiej lecznicy trafiło ponad 350 tys. złotych, za które o nowy sprzęt wzbogaciły się cztery oddziały. Za 153 tys. zł kupiony został defibrylator z pomiarem EKG i saturacją dla oddziału pediatrycznego. Z kolei z myślą o pacjentach oddziału neurologicznego kupione zostały aparaty EKG i EEG, natomiast do sali intensywnego nadzoru na oddziale kardiologicznym trafił nowoczesny respirator. Z kolei 200 tys. zł pozwoliło na zakup specjalistycznych łóżek szpitalnych z wyposażeniem oraz podnośników do pielęgnacji osób niepełnosprawnych na pododdziale geriatrycznym.

 


Także w 2019 roku miasto wesprze finansowo szpital przy ul. Czaplinieckiej – mowa tu o 100 tys. złotych.

 

AP

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl