joombig banner rotation images

Menu

Na portalu biznes.gov.pl przedsiębiorcy wiele spraw załatwią online

 

Ponad 400 artykułów o tym, jak prowadzić biznes, do tego ponad 300 e-usług i blisko 150 poradników dla przedsiębiorców – to tylko niektóre treści, jakie można znaleźć na portalu biznes.gov.pl. Dzięki serwisowi przedsiębiorcy wiele spraw związanych z prowadzeniem firmy mogą załatwić online.

 

 

Ministerstwo Rozwoju uruchomiło serwis internetowy, który w zamyśle ma być źródłem informacji na temat prowadzenia działalności gospodarczej, zarówno dla początkujących przedsiębiorców, jak i tych prowadzących swój biznes od lat. Dzięki portalowi biznes.gov.pl będzie można nie tylko założyć firmę, ale także prowadzić ją w sposób łatwy i intuicyjny. Wszelkie formalności zostały bowiem maksymalnie uproszczone, a serwis daje możliwość zapoznania się z praktycznymi instrukcjami postępowania, przydatnymi w prowadzeniu firm różnych branż.

 

Przedsiębiorcy znajdą tutaj szczegółowe informacje jak zarejestrować działalność, jak rozliczać podatki, jak zgłosić siebie i swoich pracowników do ubezpieczeń, gdzie szukać partnerów i jak bezpiecznie prowadzić biznes. Dowiedzą się także, w jaki sposób można świadczyć usługi za granicą, a jeśli są obcokrajowcami, jak prowadzić działalność w Polsce.

 

W serwisie dostępny jest również opis urzędowych usług oraz gotowe formularze dla przedsiębiorców. Za pomocą portalu osoby prowadzące firmę mogą składać drogą elektroniczną wnioski do instytucji państwowych, a także załatwiać swoje biznesowe sprawy przez internet.

 

Moduł eWnioski natomiast umożliwia realizację spraw administracyjnych drogą elektroniczną. Przedsiębiorcy często korzystają z narzędzia o nazwie Centrum Pomocy Przedsiębiorcy. Dzięki niemu mogą uzyskać poradę od konsultantów w indywidualnych sprawach.

 

Platforma biznes.gov.pl pomaga także tym firmom, które zamierzają wejść na zagraniczne rynki. Można tu skorzystać z poradników na temat m.in finansowania i ubezpieczania transakcji, zawierania kontraktów międzynarodowych oraz kwestii związanych z cłem i podatkami w handlu zagranicznym. Na portalu dostępne są też przewodniki po rynkach Unii Europejskiej oraz bogaty zestaw informacji na temat uznawania kwalifikacji zawodowych w tych krajach. Serwis umożliwia także załatwienie drogą elektroniczną wielu procedur w handlu zagranicznym.

 

Portal prowadzony i rozwijany jest w ramach projektu „Rozwój pojedynczego punktu kontaktowego trzeciej generacji” współfinansowanego z programu Polska Cyfrowa. Całkowita wartość projektu wynosi ponad 61 milionów złotych z czego ponad 51 mln zł pochodzi z funduszy europejskich.

 

AP

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019