joombig banner rotation images

Menu

 

choinki schronisko

 
Bełchatowskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt rusza z niecodzienną akcją „PSYgarniemy choinki”. Jeśli nie wiesz, co po świętach zrobić z żywą choinką, przywieź ją na ul. Zdzieszulicką. Tu nie zmarnieje, lecz służyć będzie podopiecznym schroniska.

 

Wielu z nas nie wyobraża sobie świąt Bożego Narodzenia bez żywej choinki. Zapach drzewka w domu niewątpliwie buduje wyjątkową atmosferę. Wielu też zastanawia się, co z nim zrobić, gdy święta miną. Rozwiązanie tego problemu znalazło Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt przy ulicy Zdzieszulickiej. Właśnie rusza poświąteczna akcja z choinką w roli głównej, a trwać będzie do ostatniego przywiezionego drzewka.

 

„PSYgarniemy choinki” to działanie, którego celem jest z jednej strony uchronienie drzewek od zmarnowania, z drugiej długofalowy plan stworzenia psom i kotom miejsca, w którym w letnie dni będą mogły schronić się przed skwarem. To pierwsza taka akcja w historii schroniska.

 

Wsadzone do gruntu choinki, odpowiednio pielęgnowane, będą przez następne lata rosnąć, służyć i człowiekowi, i podopiecznym schroniska. Ważne, by drzewka, które podarujemy, były kupione i przetrzymywane w doniczce, podlewane i pielęgnowane tak, by nie uległy przesuszeniu. Tylko takie drzewka mają szansę się przyjąć. – Czekamy na choinki, które u nas będą miały szansę na drugie życie - mówi Mariusz Półbrat, kierownik bełchatowskiego schroniska.

 

Choinkę przywieźć może każdy, nie ma żadnych limitów. Dla wszystkich drzewek znajdzie się miejsce. – Posiadamy bardzo duży teren do zagospodarowania. Możemy tworzyć „ściany” z iglaków, które chronić będą na przykład od wiatru, mamy również możliwość posadzić drzewka między boksami, wtedy latem dadzą one cień – podkreśla Mariusz Półbrat.


Choinki można przywieźć na teren schroniska przy ul. Zdzieszulickiej w Bełchatowie od poniedziałku do piątku, w godzinach 9-17, a także w soboty, od godziny 10 do 16. Więcej informacji uzyskamy pod numerami telefonu (44) 633 38 77, 600 185 657.

KZB

 

choinka 1764

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019