joombig banner rotation images

Menu

 

miejska wigilia 1992

 

Miejska Wigilia na stałe zagościła w kalendarzu wydarzeń w naszym mieście. 23 grudnia bełchatowianie  spotkali się już po raz czwarty, aby przełamać się opłatkiem, skosztować świątecznych potraw oraz wspólnie wyśpiewać tradycyjne polskie kolędy i pastorałki.

 

 

Wigilijna wieczerza zbliża ludzi, czas na chwilę się zatrzymuje, pojawia się uśmiech, a w serdecznej atmosferze padają ciepłe słowa, dobre życzenia, ton głosu łagodnieje. Nie inaczej było na placu Narutowicza podczas IV Miejskiej Wigilii, którą zorganizowała Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa razem z proboszczem parafii NNMP ks. dziekanem Zbigniewem Zgodą oraz druhami Ochotniczej Straży Pożarnej. Świąteczna kolacja rozpoczęła się tradycyjnie życzeniami oraz dzieleniem się opłatkiem.

- Bardzo się cieszę, że w tak licznym gronie możemy się spotkać po to, żeby złożyć sobie życzenia, podzielić się opłatkiem i spędzić ten czas razem – powiedziała prezydent Mariola Czechowska.

 

Bełchatowianie wspólnie zasiedli do świątecznego stołu, na którym pojawiły się wigilijne potrawy - zupa grzybowa, pierogi z kapustą i grzybami, ryby, kapusta z grochem, kompot z suszu.

 

Warto podkreślić, że to szczególne świąteczne spotkanie w sercu miasta organizowane jest nie tylko dla osób ubogich i samotnych. Zaproszeni mogą czuć się wszyscy mieszkańcy Bełchatowa. To okazja do poczucia atmosfery jedności, do rozmowy i złożenia sobie życzeń.

- Na nadchodzące święta życzę spokoju, radości, ciepła, a w Nowym Roku - aby wszystkie problemy, które się pojawiają przed nami, były do rozwiązania. Życzę wszelkiej pomyślności i dobrego roku 2019 -  powiedziała prezydent.

 

Nieodzownym elementem bożonarodzeniowego świętowania jest muzyka. Na wspólne kolędowanie zaprosił zespół „Promienie Bełchatowa”.  

 

miejska wigilia 1938

 

miejska wigilia 2011

 

miejska wigilia 2075

 

miejska wigilia 2074

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019