joombig banner rotation images

Menu

 Wod Kan dzien wody 8876

 

Z okazji 25-lecia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi wyróżniono 10 spółek, instytucji i jednostek organizacyjnych. Wśród laureatów znalazła się bełchatowska spółka miejska Wod.-Kan.

 

Gala jubileuszowa odbyła się 18 grudnia w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Podczas uroczystości wręczono nagrody dla pracowników Funduszu za długoletnią pracę oraz wkład w ochronę środowiska w województwie łódzkim. 10 statuetek z wyróżnieniem powędrowało także do firm, organizacji, jednostek organizacyjnych, które zasłużyły się w takich dziedzinach, jak szeroko pojęta ochrona środowiska, edukacja ekologiczna, badania naukowe, czy monitoring środowiska.

 

Wśród laureatów znalazł się Eko-Region Sp. z o.o. z siedzibą w Bełchatowie oraz Zakład Wodociągów i Kanalizacji Wod.-Kan. Spółka miejska została doceniona za długoletnią, owocną współpracę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi oraz za działalność z zakresu edukacji ekologicznej. Wyróżnienie odebrał Piotr Pierzchała, wiceprezes Wod.-Kan.

 

Wod.-Kan. zrealizował m. in. trzy edycje programu edukacyjnego „Woda – naturalne bogactwo świata ludzi, zwierząt i roślin”.  W ramach akcji odbyły się projekcje filmów 3D dla dzieci i młodzieży o tematyce ekologicznej, a także spotkania z gośćmi i zajęcia edukacyjne z wodą w roli głównej.  

 

W ciągu 25 lat działalności wojewódzkie fundusze ochrony środowiska wydały na proekologiczne inwestycje ponad 41 miliardów złotych i zrealizowały 166 tysięcy zadań, m.in. związanych z walką  ze smogiem i niską emisją, z budową kanalizacji i oczyszczalni ścieków. Obecnie głównym programem WFOŚiGW jest Czyste Powietrze, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Zgłaszając się do programu, można uzyskać dotację lub pożyczkę na wymianę źródeł ciepła i termomodernizację. Realizację Czystego Powietrza zaplanowano na lata 2018-2029.

 

Czyste Powietrze – jak otrzymać dotację

 

 IMG 9475IMG 9491

 

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019