joombig banner rotation images

Menu

 

belchatow usg 0995

 

Ponad 130 małych bełchatowian może skorzystać z bezpłatnego usg. Radiolodzy przebadają m.in. tarczycę, węzły chłonne, a w przypadku chłopców także mosznę. Nie potrzebne jest skierowanie, wystarczy się zapisać – zgłoszenia przyjmowane są 6 i 7 grudnia. Ambulans stanie na placu Narutowicza w pobliżu Miejskiego Centrum Kultury. 

 

Miasto ponownie nawiązało współpracę z Fundacją Ronalda McDonalda. Dzięki temu w najbliższy weekend, 8 i 9 grudnia do Bełchatowa przyjedzie specjalistyczny autobus, gdzie lekarze będą bezpłatnie wykonywać profilaktyczne usg u dzieci w wieku od 9 miesiący do 6 lat. Radiolodzy sprawdzą narządy wewnętrzne, tarczycę, węzły chłonne, a u chłopców dodatkowo także mosznę. 

 

Aby skorzystać z badania trzeba się zapisać. Zgłoszenia przyjmowane będą 6 i 7 grudnia w godz. 8-15 pod numerem telefonu – 44 733 51 59. Decyduje kolejność zgłoszeń, a wzięcie udziału w badaniu bez rejestracji nie będzie możliwe.

 

Z usg może skorzystać ponad 130 maluchów, ale część miejsc jest już zajęta. Miasto zapisało na nią maluchy, którym nie udało się skorzystać z badań w ubiegłym roku, a były wpisane na listę rezerwową.

 

Specjaliści przekonują, że takie badania mogą wykryć różne nieprawidłowości, od niewielkich torbieli na nerkach, wątrobie czy tarczycy, po niebezpieczne zmiany nowotworowe. Dlatego warto z nich skorzystać. USG realizowane jest według standardów medycznych określonych przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne i wykonywane przez doświadczonych lekarzy – radiologów. Na koniec wizyty każdy rodzic otrzyma pełną wiedzę na temat wyników badań dziecka, porady na temat zalecanego postępowania oraz książeczkę o roli profilaktyki. 

 

belchatow usg 0987

 

belchatow usg 1008

 

AD-A

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019