joombig banner rotation images

Menu

Miesięcznie miasto wydaje 20 tys. złotych na naprawy na placach zabaw

 

Połamane ławki, zniszczone urządzenia na placach zabaw i w siłowniach plenerowych, przewrócone śmietniki - miasto musi ponosić spore koszty napraw i utrzymania placów zabaw. Prace prowadzone są systematycznie, każdego miesiąca magistrat wydaje na nie około 20 tys. złotych. Jednocześnie miasto inwestuje w nowe urządzenia, po to by najmłodsi mogli spędzać bezpiecznie czas na świeżym powietrzu w kolejnych miejscach.

 

 

W Bełchatowie jest obecnie 40 placów, które zapewniają dzieciom zabawę. Aby była ona bezpieczna, pracownicy Zespołu ds. Zieleni Miejskiej i Ochrony Środowiska regularnie prowadzą przegląd urządzeń. Poza naturalnym zużyciem sprzętu, okazuje się, że dużym problemem na placach zabaw jest ich zaśmiecanie. Można tam znaleźć puste butelki, łuski słonecznika, niedopałki papierosów, rozbite szkło i opakowania po żywności.

 

Do tego dochodzą akty wandalizmu. Najczęściej niszczone są ogrodzenia i siedziska do huśtawek. Zdarzają się także kradzieże mniejszych urządzeń zabawowych. Wszystko to powoduje, że koszty napraw na miejskich placach zabaw są wysokie – co miesiąc miasto wydaje na nie ok. 20 tys. złotych.

 

Prace naprawcze prowadzone są przez cały rok. W najbliższych dniach ekipy pojawią się na dwóch placach – na os. POW ( w okolicach bloków nr 8, 15 i 16) oraz na Przytorzu (za Przedszkolem Samorządowym nr 2).

 

Przypominamy, że wszystkie zauważone zniszczenia mieszkańcy mogą zgłaszać do Zespołu ds. Zieleni Miejskiej i Ochrony Środowiska w godzinach pracy magistratu pod nr tel. 44 733 51 83, oraz przez całą dobę do Straży Miejskiej pod nr 986.

 

Budżet obywatelski: lasek i plac zabaw

 

Miasto kupiło także sześć nowych urządzeń zabawowych, które zostaną zamontowane na skwerze przy skrzyżowaniu ulic Pabianickiej i Sienkiewicza. Wcześniej za 4 tys. 700 złotych kupiona i zainstalowana została już piaskownica. Teraz, zgodnie z sugestiami mieszkańców, dzieci będą jeszcze mieć do swojej dyspozycji karuzelę, huśtawkę, zjeżdżalnię, 2 bujaczki oraz ważkę na sprężynach. Dla prezydenta Bełchatowa, Marioli Czechowskiej, priorytetem jest bezpieczeństwo najmłodszych, dlatego też, ze względu na umiejscowienie przy dwóch ruchliwych ulicach, w tym miejscu zamontowanedodatkowo zostaną barierki. Koszt nowych urządzeń to nieco ponad 22 tys. 345 złotych.

 

AP

 

Miasto naprawi zabawki na placu zabaw na os. POW

 

Na skwerze przy skrzyżowaniu Pabianickiej i Sienkiewicza pojawi się 6 nowych urządzeń

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020