joombig banner rotation images

Menu

centrum profilaktyki terapi 9476 

 

Ruszył nowy program wsparcia dla osób uzależnionych od alkoholu i ich rodzin. Z terapii proponowanej przez Bełchatowskie Centrum Profilaktyki i Terapii oraz Towarzystwa Przeciwdziałania Narkomanii „MOST” skorzysta 16 mieszkańców Bełchatowa. Na ten cel miasto wyda 10 tys. złotych.

 

Zwiększenie dostępności do terapeuty uzależnień, a tym samym pomoc większej liczbie osób z problemem alkoholowym to główne cele projektu pn. „Terapia krótkoterminowa dla osób z problemem uzależnień”. Obejmuje on działania z zakresu profilaktyki i terapii uzależnień od alkoholu oraz problemów towarzyszących chorobie.

 


Indywidualne sesje zajęciowe odbywać się będą zgodnie z określonym, programem terapeutycznym, dostosowanym do problemów i potrzeb pacjenta. Propozycja skierowana jest zarówno do osób uzależnionych (nieuczestniczących wcześniej w terapii lub abstynentów potrzebujących wsparcia na obranej drodze do trzeźwości), zagrożonych uzależnieniem (szczególnie ludzi młodych, młodzieży szkolnej), jak i współuzależnionych członków ich rodzin. Każdy otrzyma fachową pomoc psychologiczną i terapeutyczną w formie ambulatoryjnej. Zajęcia prowadzić będą doświadczeni psychoterapeuci i terapeuci uzależnień, wyspecjalizowani m.in. w terapii indywidualnej.

 


Uczestnicy programu kwalifikowani będą na podstawie wstępnej konsultacji. Zgłaszać się można osobiście w Bełchatowskim Centrum Profilaktyki i Terapii przy ul. Energetyków 10, telefonicznie (572 993 949) lub mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Zapisy prowadzone są przez cały okres trwania projektu.

 


Cały cykl terapeutyczny zaplanowano na 5 tygodni. Łącznie dla 16 uczestników programu zrealizowanych zostanie 80 godzin terapii. Spotkania odbywać się będą raz w tygodniu (1 godzina) w Bełchatowskim Centrum Profilaktyki i Terapii, przy ul. Energetyków 10.

 


Jak podkreślają inicjatorzy projektu, zapotrzebowanie na takie działania w naszym mieście jest duże, a dostępne formy pomocy niewystarczające. Warto zatem je podejmować. Program otrzymał od miasta dotację w wysokości 10 tys. złotych.


KZB

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019