joombig banner rotation images

Menu

Zaczynają przystrajać miasto na święta.

 

Od kilku dni trwają prace nad świątecznym przystrajaniem miasta. Bożonarodzeniowy klimat w różnych punktach Bełchatowa budować będą m.in. choinka w centrum, oświetlona fontanna, anioł na rondzie, światełka na drzewach czy okrągłe girlandy na słupach. Wszystkie iluminacje rozbłysną na początku grudnia.


Do świąt Bożego Narodzenia pozostało kilka tygodni, a magistrat już teraz przygotowuje się na ten niezwykły czas. W Bełchatowie bożonarodzeniową atmosferę poczujemy w pierwszych dniach grudnia, a to za sprawą świątecznej scenerii: choinek, ozdób i światełek, które rozświetlą nie tylko centrum miasta, ale również inne jego punkty. By wszystko było gotowe na czas, prace nad przystrajaniem ulic i budynków już teraz idą pełną parą.


Jak co roku w sercu miasta stanie ośmiometrowa choinka, a drzewko przy Miejskim Centrum Kultury przystrojone zostanie setką nowych ledowych sznurów (40 kompletów zimnych i 60 ciepłych białych z refleksem). Pozostałe drzewa przyozdobione zostaną, podobnie jak w latach ubiegłych, różnymi światełkami, w tym spadającymi soplami. Na słupach wzdłuż placu Narutowicza zawisną 22 świerkowe kule, przyozdobione bombkami i lampeczkami, oraz 11 okrągłych girland.

 

Wystrój zmienią również budynki urzędu miasta. Świąteczną aranżację podziwiać będziemy zarówno na ul. Kościuszki, jak i na ul. Czyżewskiego.


Klimatycznie zrobi się nie tylko w ścisłym centrum Bełchatowa. Bożonarodzeniowe dekoracje podziwiać będziemy również na głównych ulicach (m.in. Kościuszki, Mielczarskiego, Pileckiego czy Marii i Lecha Kaczyńskich) oraz rondach. Na rondzie gen. Władysława Andersa stanie lubiany przez bełchatowian anioł z trąbką, z kolei rondo Solidarności ozdabiać będzie świątecznie rozświetlony świerk. Bożonarodzeniowe drzewka – zarówno ledowe, jak i prawdziwe – staną też w kilku innych miejscach miasta. Tradycyjnie już uwagę mieszkańców swym bożonarodzeniowym wystrojem przyciągać będą okolice wszystkich bełchatowskich kościołów.


W tym roku na nowe ozdoby miasto wydało około 10 tys. złotych. Świąteczne iluminacje będą cieszyły bełchatowian przez około 2 miesiące.


Ponieważ atmosferę świąt tworzą nie tylko ozdoby czy iluminacje, miasto zaprasza wszystkich mieszkańców na Jarmark Świąteczny, który odbędzie się 8 i 9 grudnia na placu Narutowicza. Na bełchatowian czekać będzie moc bożonarodzeniowych atrakcji, w tym m.in. kramy z świątecznymi produktami, a dla najmłodszych karuzela wenecka i „Świąteczne warsztaty dekorowania pierników”. Nie zabraknie oczywiście św. Mikołaja z workiem pełnym słodkich upominków.

 

KZB

 

Rozświetlone centrum miasta przyciaga tłumy mieszkańców.

Praca wre, by wszystko bylo gotowe na początek grudnia.

Plac Narutowicza utonie w blasku świątecznych światełek

 


 

Miasto zaprasza też na świateczny Jarmark.Dziś ozdabiano drzewko przy MCK-u.

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020