joombig banner rotation images

Menu

szczepienia przeciwko grypie dla seniorów 60+

 

Zakończyła się akcja „Grypoodporni 60+”, w ramach której bezpłatnie zaszczepiono 200 bełchatowskich seniorów w wieku powyżej 60 lat.

 

W tym roku już po raz kolejny starsi mieszkańcy Bełchatowa otrzymali możliwość bezpłatnych szczepień przeciwko grypie. Dodatkowo, aby zwiększyć świadomość choroby i jej powikłań, 4 października odbył się wykład profilaktyczny w Cafe Senior Raj. Lekarz prowadzący spotkanie wyjaśnił, jak zapobiegać grypie, jakie są powikłania i jak postępować, gdy już zaobserwujemy pierwsze symptomy chorobowe. Temat jest szczególnie istotny w przypadku osób starszych, wśród których liczba zachorowań wciąż rośnie, a dodatkowo ich organizm słabiej znosi wszelkie infekcje. Dlatego też tak ważna jest profilaktyka, na którą miasto wydało w tym roku 12 tys. zł. Z darmowych czterowalentnych (zalecanych przez Światową Organizację Zdrowia) szczepionek skorzystało 200 seniorów, co łącznie z rokiem poprzednim daje liczbę 700 osób.  Akcję „Grypoodporni 60+” przeprowadziło Bełchatowskie Stowarzyszenie „Amazonki” we współpracy z  Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej „Puls”.

 

Najefektywniejszym czasem na szczepienia jest okres od września do grudnia, bo już od stycznia do końca marca trwa kulminacyjny sezon grypowy. Z roku na rok liczba zakażeń wirusem grypy jest coraz większa. Według danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie, w okresie od 1 do 7 listopada b.r. zarejestrowano ponad 9600 zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę. Skuteczność szczepionki przeciwko grypie ocenia się na 70-90%.

APO

wykład profilaktyczny w ramach akcji Grypoodporni 60+

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020